Ďalšia prehra mimo domova (anketa)

V nedeľu boli futbalisti Krásnohorského Podhradia odohrať zápas 23. kola jarnej časti súťaže V- ligy /JZ.

Domov sa vrátili opäť bez bodu, keď v posledných minútach druhého polčasu inkasovali gól z kopačky Škarbeka a neudržali bezgólový stav.  Je pravdepodobné, že tento zápas s futbalovým klubom Slovan Helcmanovce mohol skončiť aspoň remízou a tak mohlo mať  „áčko“ situáciu v závere súťaže o trochu jednoduchšiu.

Nasledujúce dva zápasy budú totiž hrať síce v domácom prostredí, ale so súpermi z popredných miest tabuľky, už túto nedeľu o 17tej s prvými Spiškými Vlachmi (5.6.) a naledujúcu nedeľu opäť na domácom ihrisku s momentálne štvrtými Harichovcami (12.6. – o 17.00).

Futbalová matematika totiž nepustí, v prípade prehry Gelnice s Harichovcami im postačia 3 body na to, aby ligu neopustili, v prípade výhry Gelnice bude však potrebné vyhrať až dva zápasy, na zotrvanie v tejto lige.

Hlas zo šatne to vyjadril jasne: “ Treba hrať tak, aby sme vyhrali oba domáce zápasy. Už bolo dpmácich prehier a remíz dosť.“

V Helcmanovciach nastúpili v zostave Szabó – Tóth, Kún, Demjén, Kovács, Kiss, Lazár, Erdöfalvi, Anna, Šomšák, Jurínyi; striedali: Filcsák, Prónyai, Zubatý E, bez zraneného Piatera  a Bodnára so žltými kartami. Lázárovi  (ilustr. snímka vľavo) bola čať trestu zo zápasu s Gemerskou Hôrkou odpustená. Konečný stav 1:0 pre Helcmanovce (polčas 0:0).

Aj keď opäť padli na predposledné miesto v tabuľke, to že súpera z prvých priečok tabuľky potrápili, si uznanie zaslúži.