Drahší, než bohatší

jozino.jpgMy v Rožňave sme skrátka iní. Mojej pozornosti neušli pomerne markantné rozdiely v cenách benzínu v našom regióne. Tankoval som v Rožňave Natural 95 za 38,90 Sk. Pri Bohúňove (20 km ďalej) stál ten istý benzín o 50 halierov lacnejšie, v Bátke o korunu menej a v samotnej Rimavskej Sobote o 40 halierov.

Na internetových diskusiách som si dokonca všimol, že v Košiciach stojí benzín iba 36,50 a v Michalovciach napríklad 36,60 Sk. Pýtam sa – čím to je, že u nás je benzín najdrahší? Odpoveďou je prvá veta – lebo my v Rožňave sme iní. Skrátka, lebo Patrikov Hermanov povestný medveď.

Ani by ma tie neoddôvodnene predražené ceny až tak nehecovali, keby som si nevšimol jeden zásadný fakt – že všade sa miestni predajcovia správajú trhovo a ceny sú medzi jednotlivými pumpami rozdielne. Ale u nás v Rožňave sme – ako inak – iní.

U nás stojí Natural 95 rovných 38,90 a basta. Na každej pumpe. Že to parádne zapácha zákulisnou kartelovou dohodou našich všetkých troch rožňavských predajcov? Božechráň! Taká špinavosť by sa v Rožňave nemohla udiať! Iba to tak ,,lampárensky“ vyšlo, že v našom najchudobnejšom regióne jazdíme drahšie, či rovno najdrahšie, než všetci okolití a bohatší.

Jaroslav Verlík (Ilustračné foto: Benzin.sk)