Kondičné a rehabilitačné cvičenie pre každého

V Obchodno-kultúrnom centre v Rožňave (OKC) je od februára t. r. k dispozícii pre verejnosť nová forma jednoduchého kondičného cvičenia pod názvom SPS cvičenie – Špirálna stabilizácia chrbtice.

Cvičenie je základom metódy SM Systém. Pohybom hornej končatiny aktivuje šikmé brušné svaly a naťahuje chrbticu smerom nahor. To umožňuje liečbu, prevenciu a regeneráciu chrbtice a veľkých kĺbov.

Vďaka tejto metóde sa dajú liečiť bolesti chrbtice, skolióza a rôzne iné poruchy pohybového aparátu.

Týmto cvičením je možné odstrániť bolesť chrbtice, jej deformity a preťaženie veľkých kĺbov. Cvičenie natiahnutím chrbtice smerom nahor uľavuje od bolesti, regeneruje platničky a kĺby.

Cvičenie spája rehabilitačnú liečbu s prevenciou, regeneráciou a kondičným a výkonnostným tréningom v jednotnom metodickom postupe.

Metóda je založená na pravidelnom cvičení, fyzioterapeuti sú len odborní poradcovia, ktorí vám pomôžu cvičenie sa správne naučiť.

Manuálne techniky a iné liečebné procedúry v rámci tohto cvičenia sú považované za pomocné metódy, ktoré cvičenie uľahčujú a umožňujú lepšie vykonanie jednotlivých cvikov.


Prečítajte si tiež:

V Košiciach je od jari v prevádzke kremácia zvierat


 

Motiváciu a kvalitu cvičenia možno zvýšiť pravidelným, jeden až dvakrát týždenne vykonávaným cvičením v skupine na hudbu, ktoré vedie profesionálny cvičiteľ.

Všeobecná indikácia cvičenia je posilňovanie, preťahovanie, koordinácia pohybu, optimálne koordinovaná a stabilizovaná chôdza a beh.

V priestoroch cvičebne na prízemí OKC sú zároveň poskytované masérske služby.

Kontakt: Vladimíra Kušnierová, certifikovaný tréner SPS metódy

mob.: 0917 459 262, email: teraspinal@gmail.com

Ilustračné foto: Archív SPS cvičiteľky


Prečítajte si tiež: 

Na predaj sú už len tri rodinné domy Ordinale a dva stavebné pozemky


Objednávky do rubriky Reklamné články prijímame na emailovej adrese reklama@inforoznava.sk