Ďakujem, ale neprídem

Bez názvuDostal som pozvánku. Oslovenie v nej znie „Vážení pedagógovia“, ale skutočne netuším, či ju dostali všetci učitelia v Rožňave.

Ja som ju dostal. Možno aj preto, že som bol pred dvomi rokmi zvolený za poslanca mestského zastupiteľstva.

V pozvánke stojí, že mňa pán primátor pozýva na slávnostné stretnutie. Naozaj ma to potešilo a týmto sa chcem poďakovať, že si na mňa ako učiteľa niekto spomenul.

Lenže keď som si pozvánku prečítal celú, uvedomil som si, že sa akcia koná v takom čase, v ktorom sa venujem svojej práci.

A tak s poľutovaním musím pánovi primátorovi oznámiť, že oslavu Dňa učiteľov strávim v práci. Budem učiť.

Akcie sa nezúčastní ani môj kolega Rado Kovács, ktorému oslavu znemožní rovnaký dôvod: bude učiť.

Hoci sme niekoľkokrát vedenie mesta vyzvali, aby akcie, na ktorých by prítomnosť poslancov bola vítaná, organizovali v takom čase, aby sme sa ich mohli zúčastniť, stále nenachádzame pochopenie.

Tento konkrétny prípad, keď je učiteľ pozvaný na oslavu Dňa učiteľov v pracovnom čase, by moji žiaci okomentovali jednoznačne, jednoducho, po svojom a moderne: „epic fail “ (totálne zlyhanie) alebo „facepalm“ (tvár v dlani).

Matúš Bischof

Autor je poslancom Mestského zastupiteľstva v Rožňave

Ilustračné foto: Stock.xchng

******************************

V rubrike BlogFórum zverejňujeme názory autorov, ktorí sa chcú s nimi podeliť s našimi čitateľmi. Posielajte nám ich na redakčný email redakcia@inforoznava.sk

Predchádzajúce príspevky si môžete prečítať kliknutím sem

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Ďakujem, ale neprídem"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.