Keď poslanec lobuje

… keď sa dozviem, že niekto vplyvný dosadil niekde do štátnej, či inej (okresnej, obecnej) funkcie platenej z našich daní niekoho iba preto, že je to jeho blízky príbuzný, alebo dobrý kamarát, nehľadiac už na jeho (ne) schopnosti. A všimol som si, že nie som chvalabohu sám. Vadí to aj mnohým mojim spoluobčanom, čo je dobre, pretože štát, ktorý tie dane od nás vyberá (pod hrozbou sankcií, počnúc pokutami a končiac až vezením), má potom psiu povinnosť tie dane čo najefektívnejšie využiť v prospech nás všetkých a nie v osobný prospech niekoľkých vyvolených. Toto sa mi zdá, že je už v našej spoločnosti celkom v poriadku, myslím skutočnosť, že nám to vadí. No neviem pochopiť inú skutočnosť, že zvýhodňovanie rôznych skupín už nikomu nevadí. A nieže len nevadí, ale ľudia (no čo je horšie, aj novinári a aj tí vyvolení, napríklad poslanci) to dokonca považujú za správne a keby len za správne, ale dokonca za povinnosť tých vyvolených voči tým im blízkym skupinám občanov. Pod tými skupinami občanov myslím obec, mesto, okres či región. Aby ste mi rozumeli, že čo tým chcem povedať, uvediem konkrétny príklad. Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky (všimnite si, že nie mestský, obecný, či regionálny, ale poslanec NR SR), ktorý náhodou pochádza z nášho regiónu, či okresu je podľa regionálnych novinárov, a na nešťastie aj regionálnych voličov, vraj povinný pre svoj región, okres, mesto, či obec vybaviť nejaké výhody. Samozrejme, že na úkor iných regiónov, či okresov, pretože, keď dostane dotáciu po známosti súkromná firma v našom okrese, nedostane ju (možno lepšia) firma v inom okrese, ktorá tie známosti s poslancom nemá, nehovoriac už o tom, že žiadna súkromná firma nemá dostávať štátne dotácie (t. j. peniaze z našich daní) zadarmo a väčšinou len pre svoju neschopnosť podnikať, už z princípu.

Poslanec NR SR je tam podľa mňa pre všetkých občanov SR, nie iba pre svojich známych zo svojho regiónu, obce, či okresu a má prijímať zákony užitočné pre všetkých obyvateľov SR a nie výhodné iba pre občanov zo svojho blízkeho okolia.

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Keď poslanec lobuje"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.