Bolaček a Mihalíková sa ujali funkcií

Ako sme už informovali, vo vedení mesta Rožňava nastali od 1. decembra zmeny. Potvrdil to primátor Pavol Burdiga (Most) počas štvrtkového rokovania mestského zastupiteľstva.

Na post zástupcu primátora vymenoval uvedeným dňom poslanca Ondreja Bolačeka (Nez.), predsedu finančnej komisie zastupiteľstva. Doteraz tento post zastával poslanec Dionýz Kemény (Nez.), ktorému Burdiga za jeho prácu poďakoval.

V súlade so zákonom o obecnom zriadení a štatútom mesta primátora zastupuje zástupca primátora, ktorého spravidla na celé funkčné obdobie poverí zastupovaním primátor do 60 dní od zloženia sľubu primátora. Ak by tak neurobil, zástupcu primátora zvolí zastupiteľstvo. Zástupcom primátora môže byť len poslanec, primátor ho môže kedykoľvek odvolať.

Podľa rozhodnutia mestského zastupiteľstva funkcia zástupcu primátora môže byť vykonávaná popri hlavnom zamestnaní, alebo formou dlhodobého uvoľnenia zo zamestnania na výkon funkcie.

Primátor poveril poslanca Bolačeka svojim zastupovaním bez určenia úväzku. Odmeňovanie zástupcu primátora rieši poriadok odmeňovania predstaviteľov volených orgánov mesta.

Pozíciu prednostky mestského úradu po novom zastáva Erika Mihalíková, doterajšia právnička mesta. Darina Repaská, ktorá úrad viedla len niekoľko mesiacov, bola preradená na post asistentky primátora. Na rokovaní zastupiteľstva sa nezúčastnila.

Reprofoto: infoRoznava.sk

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Bolaček a Mihalíková sa ujali funkcií"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.