Bude za Smer kandidovať žena?

Aj miestneho vedenia strany Smer-SD sme sa pýtali, koho podporia na post primátora.

Komunálne voľby sa uskutočnia už koncom tohto roka. Ako nám dnes po urgencii na krajskej centrále strany zatelefonoval okresný šéf a poslanec parlamentu Ján Babič, touto otázkou sa budú zaoberať až v druhej polovici roka.

Jána Babiča sme sa spýtali, či je ešte v hre súčasný primátor mesta, nominant strany Smer-SD Vladislav Laciak, ktorý sa pre Inforoznava.sk vyjadril, že on sám sa síce definitívne rozhodne až v auguste, no „s najväčšou pravdepodobnosťou už kandidovať nebude.“

„Teoreticky je všetko možné, je to jeho rozhodnutie, teraz je však predčasné o tom hovoriť,“ uviedol Ján Babič. Na doplňujúcu otázku, či uvažujú o kandidatúre poslankyne zastupiteľstva za stranu Smer-SD Kataríne Kopeckej, zopakoval: „Teoreticky je všetko možné, nevylučujem to, ale je to ešte predčasné hovoriť.“

Ako dodal, je možné, že budú hľadať pre kandidáta na post primátora širšiu podporu v rámci koalície politických strán. Ktorých, to nespresnil, v zápätí bol hovor prerušený, keďže pán poslanec mieril v aute na Súľovú.

Krajskú centrálu strany Smer-SD sme upozornili aj na fakt, že v prípade okresu Rožňava je na  jej webovej stránke www.smer-kosice.sk uvedený ako člen Okresnej rady v Rožňave aj človek, ktorý už nežije – obrázok zväčšíte kliknutím naň.

Okrem už zverejnených vyjadrení primátora a SMK (viď. odkazy nižšie) prinesieme k tejto téme ešte vyjadrenie miestnych predstaviteľov strany Most-Híd.

So súčasným primátorom Rožňavy Vladislavom Laciakom pripravujeme rozsiahly rozhovor. Prinesieme vám ho v priebehu mesiaca Február. Svoje otázky pánovi primátorovi môžete položiť tak ako pred rokom aj teraz.

Píšte ich sem do komentárov, alebo posielajte na náš redakčný email redakcia@inforoznava.sk , prípadne prostredníctvom anonymného odkazového formulára, ktorý nájdete v rubrike REDAKCIA

Téme sa venujeme aj v najnovšej ankete, v ktorej môžete odpovedať na otázku Dáte svoj hlas primátorovi V. Laciakovi, ak bude opätovne kandidovať?

Ilustračné foto: Archív Inforoznava.sk /Ján Babič počas rokovania okresného snemu strany Smer-SD v Rožňave

Súvisiace články:

V. Laciak: Definitívne sa vyjadrím v auguste

Vyjadrenie SMK: Okresný šéf SMK to nevie

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Bude za Smer kandidovať žena?"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.