Dozorovanie stiahli z rokovania

V stredu 20. januára sa konalo mimoriadne zasadnutie mestského zastupiteľstva.

Primátor mesta Vladislav Laciak (SMER-SD) uviedol, že dôvodom stretnutia sú blížiace sa Dni mesta, v rámci ktorých budú 6. februára 2010 odovzdané ocenenia: Cena mesta Rožňava, Cena primátora a Čestné občianstvo mesta Rožňava.

Prednosta MsÚ Ján Štefan v úvode zasadnutia vystúpil s návrhom, aby bol na základe odporučenia mestskej rady z rokovania stiahnutý bod č. 5 (Návrhy na ocenenie talentovaných žiakov základných škôl, stredných škôl, ZUŠ a CVČ za rok 2009) a bod č. 8 (Dozorovanie stavby : Novostavba bytového domu 6 b.j. – nájomné byty Nadabula).

Na žiadosť poslanca Kossutha odôvodniť stiahnutie bodu č. 8 z rokovacieho programu, primátor mesta uviedol, že výsledky verejnej súťaže vyvolali negatívne ohlasy verejnosti. Táto verejná súťaž na dozorovanie bola preto zrušená a v blízkej budúcnosti bude vypísaná nová.

Na portáli inforoznava.sk sme sa touto témou zaoberali v článku Stavbu bude dozorovať zamestnanec . Ako v komentároch podotkol jeden z čiateľov, Pavol Kisely, ktorý bol na dozorovanie stavby navrhnutý komisiou výstavby 8.januára, získal oprávnenie na výkon činnosti stavebného dozoru až o tri dni neskôr. Aj toto závažné odhalenie zrejme prispelo k tomu, aby mestská rada navrhla stiahnuť tento bod z rokovania mestského zastupiteľstva. Návrh odsúhlasilo 16 poslancov, proti bol nezávislý poslanec Dušan Pavlík.

Po prestávke poslanci tajným hlasovaním rozhodli o tom, kto získa ocenenia mesta:

Čestné občianstvo mesta Rožňava: Helmut Wesselý (veľvyslanec Republiky Rakúsko v Slovenskej republike) a Rónavölgyi Endréné (primátorka mesta Szerencs)

Cena mesta: Stredná odborná škola, Hviezdoslavova 5,Rožňava, Ing. Arpád Kavečanky st., Gabriela Fórišová

Mestské zastupiteľstvo zároveň schválilo ocenenia najúspešnejším športovcom, športovým kolektívom i ocenenie za dlhoročnú prácu v oblasti športu tak, ako to predložila komisia vzdelávania, kultúry, mládeže a športu. Informovali sme o to mv článku Najlepší v športe za rok 2009.

V závere stredajšieho zasadnutia poslanci odsúhlasili rozpočet Reprezentačného plesu mesta Rožňava a Združenia miest a obcí Horného Gemera. Výdavky na ples presiahli sumu 10 000 eur, budú však hradené zo sponzorských dotácií.

Dokument: VÝPIS ZO ŽIVNOSTENSKÉHO REGISTRA – Pavol Kisely

Foto: Inforoznava.sk / Michal Valaštek

 

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Dozorovanie stiahli z rokovania"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.