Hovorcu stíhajú na slobode

001Pred týždňom zadržala rožňavská polícia hovorcu mesta Petra G. Krátko po pracovnej dobe ho v putách odviedla z budovy mestského úradu. O prípade ako prvá informovala TV Joj.

Ako nám potvrdil Milan Filičko, hovorca Krajskej prokuratúry v Košiciach, trestné stíhanie bolo začaté už 3. októbra. „Bolo to stíhanie vo veci, teda bez vznesenia obvinenia, to bolo vznesené až 30. októbra.“

Vysvetlil, že začatie trestného stíhania je úkon, o ktorom sa upovedomuje iba prokurátor, teda nikto iný by sa o tom nemal dozvedieť, a to najmä z taktických dôvodov pri vyšetrovaní.

Medzičasom už bolo voči Petrovi G. vznesené obvinenie za prečin prechovávania detskej pornografie a okresný prokurátor podal návrh na vzatie obvineného do väzby. Okresný súd však návrhu nevyhovel, prijal písomný sľub obvineného a rozhodol o jeho prepustení zo zadržania.

„Okresný prokurátor podal sťažnosť proti rozhodnutiu súdu a včera v popoludňajších hodinách rozhodoval krajský súd, či obvinený bude stíhaný väzobne alebo na slobode,“ spresnil ďalej Filičko.

Na margo prípadu uviedlo mesto medzitým na svojej stránke stručné vyhlásenie, v ktorom sa od prípadu dištancuje. „Vedenie mesta v súvislosti s medializovaným prípadom, viažúcim sa na osobu hovorcu mesta, sa dištancuje od jeho údajných mimopracovných aktivít.“

Stíhajú ho na slobode

Marcela Gálová, hovorkyňa Krajského súdu v Košiciach, dnes pre infoRoznava.sk uviedla, že v uvedenej veci včera prokurátor Krajskej prokuratúry v Košiciach vzal späť sťažnosť okresného prokurátora proti rozhodnutiu súdu prvého stupňa. „Obvinený Peter G. je trestne stíhaný na slobode.“

„Okresný súd Rožňava prijal písomný sľub obvineného, v zmysle ktorého povedie riadny život, najmä že sa nedopustí žiadnej trestnej činnosti, splní všetky povinnosti a dodrží všetky obmedzenia, ktoré sa mu uložia, bude sa zúčastňovať všetkých úkonov, nebude nijakým spôsobom mariť trestné stíhanie a úplne ukončí akúkoľvek súkromnú komunikáciu prostredníctvom internetu,“ vysvetlila.

Ako doplnila, v zmysle Trestného poriadku s ohľadom na osobu obvineného a povahu prejednávaného prípadu Okresný súd Rožňava nariadil u obvineného aj dohľad probačného a mediačného úradníka.

Reprofoto: InfoRoznava.sk / TV Joj

Súvisiace články:

Vedenie mesta sa dištancuje

Vyšetrovateľ obvinil hovorcu mesta

Zábery TV Joj

Vďaka virtuálnemu dievčatku odhalili identitu vyše 1 000 pedofilov

Mimovládna organizácia Zem ľudí vytvorila virtuálne desaťročné filipínske dievčatko, ktoré prostredníctvom internetu okamžite kontaktovali desiatky tisíc „predátorov„, ochotných zaplatiť jej za sex cez webkameru.

Cieľom projektu bolo upozorniť verejnosť i úrady na fenomén detskej prostitúcie na internete a znížiť počet ľudí, venujúcich sa „sexuálnej turistike prostredníctvom webkamier„.

Riaditeľ holandskej pobočky mimovládnej organizácie Albert Jaap van Santbrink v pondelok na tlačovej konferencii v Haagu spresnil, že doteraz presne identifikovali viac ako 1 000 záujemcov o sex s dievčatkom pomenovaným Sweetie. Zem ľudí zistila ich totožnosť, adresy, telefónne čísla a odovzdala tieto údaje príslušným úradom a aj Interpolu. Van Santbrink dodal, že potenciálni klienti pochádzajú zo 65 krajín sveta.

„Mysleli si, že keď je to cez internet, nikto ich nesleduje, preto bolo ľahké zhromaždiť informácie o nich,“ dodal Hans Guyt, ktorý zodpovedá za projekt.

Ako informovala francúzska televízia TF-1, Zem ľudí spustila nedávno celosvetovú petíciu proti internetovej detskej prostitúcii a poskytla svoj „modus operandi“ úradom viacerých štátov. Návod sa týka najmä spôsobu, ako vytvoriť virtuálny portrét dievčatka, na ktorý sa dajú nalákať záujemcovia o internetový sex.

Zem ľudí odhaduje, že počas jej experimentu sa na príslušnú internetovú adresu mohlo prihlásiť okolo 750 000 pedofilov.

Zdroj: Živé.sk

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Hovorcu stíhajú na slobode"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.