Klub ARCHA a LAURA – združenie mladých

barunka-1.JPGAj v Rožňave pôsobí LAURA – združenie mladých, ktoré na Slovensku vzniklo v r. 1993 a dnes má už 17 stredísk. Určené je deťom a mladým vo veku od 5 do 25 rokov. To rožňavské vedie sestra saleziánka Barbora Šranková, alebo jednoducho Barunka.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JqF_r6ajcRg[/youtube]

barunka-2.JPGAko nám vysvetlila, cieľom tejto neziskovej mládežníckej organizácie je výchovávať mladých ľudí prostredníctvom preventívneho výchovného systému. Ľudsky povedané, venovať sa mladým ľuďom spoločnými aktivitami v rámci takmer rodiného prostredia a zdravej kresťanskej angažovannosti. Prijať medzi sebou aj tých, ktorí slovo rodina stratili, aby ho opäť našli v širšom spoločenstve vrstovníkov.

cajovna-2.bmpSamotné združenie LUARA je prioritne zamerané na dievčatá, chlapci majú svoje aktivity u saleziánov. V praxi to však často vyzerá tak, ako si môžete pozrieť na fotkách a  video záberoch. Všetci spolu trávia čas. Ten majú rozdelený do krúžkov – variaci, umelecký, divadelný a športový. Nechýbajú spoločné výlety, tábory, olympiády aj večierky.

cajovna-3.bmpcajovna-4.bmp

„Bol tu napr. aj tunajší evanjelický farár, páčilo sa mu tu a ponúkol spoluprácu. Ako som sa totiž dozvedela z jedného úradu, v Rožňave je vraj až 247 zariadení, kde sa mladí môžu dostať k alkoholu. Iba saleziáni vo vedľajšom dvore a my sme miestom, kde sa mladým alkohol nepodáva a tretie takéto miesto v tomto meste je práve u evanjelíkov,“ vysvetľuje nám situáciu sestra Barunka.

cajovna-5.bmpcajovna-7.bmp

Klubovú činnosť majú naplánovanú v utorok, štvrtok a v piatok popoludní, útulná čajovňa – klub ARCHA  je k dispozícii v sobotu podvečer. Viac informácii o samotnom združení LAURA nájdete na www.laura.mladez.sk, alebo môžete napísať priamo sestre Barunke na rožňavské stredisko roznava.fma@stonline.sk.

Belo Hefler Foto: autor, sestra Barunka a Jozef Šebalj

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Klub ARCHA a LAURA – združenie mladých"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.