O oprave cesty chcú rokovať

Koncom novembra minulého roku sme informovali o dezolátnom stave cesty, ktorá ústi severne od Rožňavy neďaleko obce Čučma. Vedie Rožňavskou dolinou až do bývalého rekreačného zariadenia Gulyapalag.

Juraj Halyák, právnik mesta, nám vtedy okrem iného odpísal, že nejde o mestskú komunikáciu, ale o účelovú prístupovú komunikáciu, ktorá slúži na zabezpečenie prístupu pre jednotlivých vlastníkov nehnuteľností, ktorí by sa aj mali podieľať na jej údržbe a opravách.

„Z mestských organizácií ju využívajú len Mestské lesy Rožňava, s. r. o., ktoré by vedeli prispieť sumou 3 tisíc eur,“ uviedol vtedy.

Keďže cesta sa naďalej podobá skôr na tankodrom, na moste pri odbočke na ňu chýba zábradlie, s odstupom času nás zaujímalo, aké konkrétne kroky odvtedy mesto podniklo, aby bola komunikácia opravená.

S kým o tom a kedy mesto rokovalo, no najmä, kedy sa k potrebnej oprave tejto komunikácie aspoň po príjazd k zariadeniu pre seniorov v zrekonštruovanom sanatóriu pristúpi.

Práve tento krátky úsek je využívaný na prepravu dôchodcov na nemocničné ošetrenia, príjazd zamestnancov i návštev.

DSCF0307

„V uvedenej veci vám odporúčame si prečítať správu hlavnej kontrolórky mesta, ktorá bola prerokovaná v mestskom zastupiteľstve pod bodom č. 21/5 dňa 27. februára,“ odpísala nám stručne Erika Mihalíková, prednostka Mestského úradu v Rožňave.

V dokumente sa uvádza, že lesná investičná cesta Rožňavská dolina bola odovzdaná mestu na základe dohody o odovzdaní nehnuteľností a ukončení nájomného vzťahu. Dohoda bola podpísaná vtedajším primátorom Vladislavom Laciakom a bývalým riaditeľom odštepného závodu štátneho podniku Lesy SR v Rožňave, exposlancom MZ Rožňava Arpádom Kavečankym 24. júna 2009.

Predmetom dohody bola lesná investičná cesta o celkovej dĺžke 7,800 km. Odovzdávaná časť predstavuje podiel 4251/7800 a k nej prislúchajúca zostatková hodnota predstavovala 35 913,32 eur. Ďalšími spoluvlastníkmi sú Rímskokatolícka cirkev, Biskupstvo Rožňava v podiele 3549/7800. Súčasťou odovzdanej cesty sú 3 mosty a 22 priepustov.

DSCF0306

„Na rokovaní komisie výstavby (v stredu 11. 6.) sme sa uzniesli na tom, aby mesto vyvolalo jednanie v uvedenej veci s ostatnými majiteľmi a na tomto jednaní aby sa dohodlo, kto a akou mierou prispeje k odstráneniu súčasného stavu,“ napísal nám jej predseda a súčasne zástupca primátora Peter Marko (nom. OKS).

Zaujímalo nás tiež stanovisko Biskupského úradu v Rožňave. Odpoveď Rastislava Suchého, generálneho vikára, sme však do uzávierky materiálu nedostali.

Dokument – Komunikácia v k.ú. Čučma – odpoveď na podnet poslanca Ľ. Kossutha

Foto: infoRoznava.sk

Súvisiace články: Cesta takmer zarúbaná

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "O oprave cesty chcú rokovať"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.