O pozmeňujúcom návrhu nehlasovali

Rožňavskí poslanci na svojom minulotýždňovom rokovaní schválili VZN o financovaní základnej umeleckej školy, materských škôl a školských zariadení. O pozmeňovacom návrhu Matúša Bischofa (OKS) primátor hlasovať nedal. Ten ho vzápätí vyzval, aby uznesenie nepodpísal.

Bischof chcel, aby sa hlasovalo za návrh komisie vzdelávania, tj. podľa predloženého návrhu, ale so zohľadnením rozdielov v rozpočte mesta na roky 2015 – 2017 podľa reálnych potrieb škôl a školských zariadení. Svoj návrh predložil ako prvý.

Mailom oslovil primátora aj hlavnú kontrolórku. Domnieva sa, že bol porušený rokovací poriadok, podľa ktorého sa musí hlasovať o pozmeňujúcich návrhoch v poradí, ako boli podané. O jeho návrhu sa nehlasovalo vôbec. Primátora preto požiadal, aby nepodpisoval prijaté VZN, pokiaľ sa celá vec nevysvetlí.

Katarína Balážová, hlavná kontrolórka mesta, mu odpísala, že si vec preverila a požiadala ho o stretnutie, na ktorom by prekonzultovali ďalší postup. To by sa malo uskutočniť už v pondelok 15. decembra.

Poslancom vysvetlili financovanie dotknutých školských zariadení Jana Mičudová, vedúca odboru školstva a Klára Leskovjanská, šéfka finančného odboru mesta. Po novom bude zložené z troch zložiek – z podielových daní štátu, z príspevkov zákonných zástupcov detí a z rozpočtu mesta. Ten sa pre rok 2015 ešte len bude schvaľovať.

Za predložené znenie VZN hlasovalo osem poslancov (Balázs, Capák, Džačár, Kemény, Kossuth, Lach, Mihók, Ocelník), štyria boli proti (Beke, Bischof, Kováč, Kuhn) a jeden poslanec nehlasoval (Laco).

Dokument – VZN o určení výšky finančných prostriedkov určených na mzdy a prevádzku na žiaka ZUŠ, dieťa MŠ a dieťa školského zariadenia

Foto: infoRoznava.sk / Gabriel Bogdán

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "O pozmeňujúcom návrhu nehlasovali"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.