Príprava vraždy v Košiciach – zabiť mali aj 19-ročného Tomáša z Rožňavy

policajny_zbor_sr_logo_medium.gifZ prípravy obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy (trestná sadzba na 25 rokov až doživotný trest) včera vyšetrovateľ ÚJaKP KR PZ v Košiciach obvinil 29-ročného Maroša K. Obvinený sa najneskôr od júla 2007 na čerpacích staniciach v Košiciach, ako aj na chate v obci Trebejov (okr. Košice – okolie) 7x stretol s 19-ročným Martinom G. a 26-ročným Pavlom K. z Košíc.

Na stretnutiach, ktoré sám vyvolal, sa mužom opakovane zmieňoval o svojej zlej finančnej situácii, ako aj o osobných sporoch s niektorými osobami. Za celkovú odmenu 300.000,-Sk mužov navádzal na fyzickú likvidáciu troch osôb a to 18-ročného Stanislava z Košíc, 17-ročného Petra z Košíc a 19-ročného Tomáša z Rožňavy.

18-ročného Stanislava dal prostredníctvom pracovníka maklérskej spoločnosti z Prešova v auguste 2007 poistiť pre prípad smrti úrazom na poistnú sumu vo výške 1.180.000,-Sk s tým, že v prípade jeho úmrtia by 80 percent plnenia zo životnej poistky bolo vyplatené jemu.

Lehotné štvrťročné poistenie tejto životnej poistky vo výške 1.296,- Sk aj sám uhradil. Obvinený je umiestnený v cele policajného zaistenia a vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho vzatie do väzby.

Príprave úkladnej vraždy predchádzal prípad vydierania formou spolupáchateľstva (trestná sadzba 4 až 10 rokov), z ktorého boli dňa 06.09.2007 obvinení vyššie spomínaní 19-ročný Martin G. a 26-ročný Pavol K. z Košíc.

Títo po predchádzajúcej príprave a vzájomnej dohode prišli dňa 03.09.2007 za 29-ročným Marošom K. z Košíc (t.j. vyššie spomínaný obvinený z prípravy vraždy) k budove banky v Košiciach, pričom ho vyzvali, aby si nasadol do osobného motorového vozidla značky Seat Leon.

Maroša K. potom previezli na lúku za jazdiareň v Košiciach, kde ho pod hrozbou trestného stíhania – usvedčenia z prípravy obzvlášť závažného zločinu nútili k podpisu splnomocnenia oprávňujúceho na prepis jeho osobného motor. vozidla zn. Seat Leon na obvineného Martina G.. Maroš K. im z obavy o svoj život a zdravie vydal osvedčenie o evidencii svojho vozidla, ako aj svoj občiansky preukaz.

Na podklade takto získaných dokladov a za využitia služieb pracovníka občianskeho združenia, ktoré poskytuje obchodné, občianske a právne poradenstvo, vyhotovili písomné splnomocnenie na prevod vlastníckych práv k uvedenému vozidlu, ktoré si následne, aj za prítomnosti poškodeného nechali overiť na notárskom úrade v Košiciach.

Informácie nám poskytla hovorkyňa KR PZ SR v Košiciach Jana Demjanovičová.

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Príprava vraždy v Košiciach – zabiť mali aj 19-ročného Tomáša z Rožňavy"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.