Vojaci z rožňavskej posádky sa zúčastňujú na medzinárodnom cvičení Toxic Valley

Po roku sa opäť vo Výcvikovom a testovacom centre RCHBO v Zemianskych Kostoľanoch stretávajú odberové SICA (Sampling and Identification of Chemical Agents) tímy z Rakúska, Belgicka, Českej republiky, Poľska, Maďarska, Slovinska, Francúzska a Slovenska na medzinárodnom cvičení TOXIC VALLEY 2015.

Na uvedenom cvičení sa organizačne, ale aj odbornou cvičiacou jednotkou podieľajú aj príslušníci práporu radiačnej, chemickej a biologickej ochrany Rožňava.

Hlavným cieľom cvičenia je vykonávanie odberu vzoriek z kontaminovaných priestorov (napr. sarin, yperit) a precvičenie schopností vzájomnej spolupráce v operáciách medzinárodného a domáceho krízového manažmentu.

V dobe od 28.9 do 9.10.2015 si tímy preverenia svoje znalosti a postupy pri odbere toxických chemických látok a ich predbežnej chemickej analýze v súlade so štandardami Severoatlantickej aliancie.

Zároveň majú jedinečnú možnosť porovnania svojich postupov s tímami rovnakej špecializácie iných štátov, čo vytvára možnosť zvyšovania odbornosti v tejto špecifickej spôsobilosti radiačnej, chemickej a biologickej ochrany (RCHBO).

Cvičenie je založené na vopred pripravených scenároch, ktorým môžu tímy čeliť pri plnení odborných úloh v oblasti nasadenia. OS SR v spolupráci s Národnou kriminálnou agentúrou zároveň pripravili scenáre, vychádzajúce z aktuálnych potrieb operácie Resolute support v Afganistane zameraných na problematiky odhaľovania drog.

Foto: prrchbo

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Vojaci z rožňavskej posádky sa zúčastňujú na medzinárodnom cvičení Toxic Valley"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.