Lúpežná vražda v Rožňave? Aktualizované 8.25 – 17.30 h.:

vrazda-2.JPGDnes o 5.15 h. našli okoloidúci na Námestí baníkov v Rožňave ležať muža v strednom veku. Ako nám potvrdil Pplk. JUDr. Rudolf Pivarčík z KR PZ SR v Košiciach, mŕtvym je 42 r. Rožňavčan Vladislav L. Polícia však vylučuje rasový motív a podľa slov riaditeľa justičnej a kriminálnej polície v Rožňave Pavla Kiša, informáciu, že ide o Róma, nepovažujú za správnu.  

vrazda-1.JPGObeť bola krátko predtým videná v miestnom podniku, ako platí z väčšieho obnosu peňazí, ktoré sa však u nej po vražde nenašli. Polícii to potvrdili očití svedkovia.

Polícia preveruje aj kamerový systém Mestskej polície a miestnej pobočky Tatra banky, v blízkosti ktorej k incidentu došlo. Stopu po páchateľovi, resp. páchateľoch skúmali aj so psovodom.

Podrobnosti o výsledkoch preverovania dostupných kamerových systémov však polícia zatiaľ nezverejní, aby to nezmarilo priebeh intenzívneho vyšetrovania.

vrazda-4.JPGSamotná udalosť sa stala nad ránom o 4.10 h. Po privolaní lekárskej záchrannej služby bol muž prevezený do rožňavskej nemocnice, pričom však pri prevoze bodnému zraneniu v oblasti krku podľahol. Miesto tragédie bolo ohraničené páskou, vyšetrovanie z podozrenia vraždy vedú košickí kriminalisti.

vrazda-5.JPGAko nám aktuálne uviedol riaditeľ justičnej a kriminálnej polície v Rožňave Pavol Kiš, už kontaktovali matku a sestru obete (otec už nežije). Usmrtený mal dnes odcestovať za prácou do zahraničia.

vrazda-6.JPGČi však skutočne šlo o lúpežnú vraždu, alebo len o bitku, pri ktorej došlo k smrteľnému poraneniu, ukáže až ďalšie vyšetrovanie. „Prešetrujeme štyri varianty toho, čo sa mohlo stať,“ uzavrel Pavol Kiš.

Polícia vyzýva svedkov tragédie, ktorí boli v tom čase na námestí, aby sa anonymne a urgentne prihlásili na známom čísle 158 a pomohli prípad objasniť.

Urobiť tak môžu aj na adresu našej redakcie, uvedenú na stránke vpravo hore.

vrazda-3.JPGAktuálne nám zaslala SMS hovorkyňa KR PZ SR v Košiciach Jana Demjanovičová, v ktorej potvrdzuje nami uvedené údaje, pričom dopĺňa, že „neznámy páchateľ obeti odcudzil osobné doklady, kreditnú kartu, mobil a dosiaľ nezistenú hotovosť.“. Ako ďalej spresňuje, „vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci pre obzvlášť závažný zločin vraždy.“

Podľa hovorkyne polícia na prípade intenzívne pracuje. Na základe nášho oznámenia s požiadavkou o pomoc sa už prihlásili prví svedkovia. Potvrdil nám to práve riaditeľ justičnej a kriminálnej polície v Rožňave Pavol Kiš.

Text a foto Inforoznava.sk

Televízne noviny TV Markíza pozri zu.

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Lúpežná vražda v Rožňave? Aktualizované 8.25 – 17.30 h.:"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.