Zbúrali domy, Rómov vysťahovali

demolacia-3.JPGMesto Rožňava dnes pristúpilo k ďalšiemu kroku potom, čo z domov, určených na demoláciu a z chatrných, na čierno dostavaných príbytkov na Čučmianskej ulici, predčasom vysťahovalo tam žijúcich Rómov. Prinášame vám aktuálne fotky aj video.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sLaZKp92rpU[/youtube]

demolacia-2.JPGTí si dnes pobrali odtiaľ posledné veci, aby na pravé poludnie mohla začať firma DEŠTRUKPROJEKT s likvidáciou stavieb. Za asistencie štátnej i mestskej polície potom začala búračka ako z akčného filmu.

demolacia-4.JPGdemolacia-1.JPGRómovia, zmierení s týmto faktom, iba nemo postávali a pozerali, ako sa im provízorne ubytovanie mení na ruiny. Tie spomenutá firma odprace taktiež, aby na získanom  priestore mohli vyrásť garáže.

red

Pozn. red.: Ďalšie videá si môžete pozrieť pri niektorých príspevkoch podľa jednotlivých žánrov – viď. menu vľavo na stránke. Najpozeranejším videom je krátky záznam z nedávneho koncertu sk. OLYMPIC. Nájdete ho v sekcii Kultúra spolu s fotkami a ďalšími materiálmi z tohto podujatia.

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Zbúrali domy, Rómov vysťahovali"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.