Formácia Jána Fabrického Canned Beat zahrá na Slovensku

V júli sa slovenskému publiku predstaví s vlastnou tvorbou zahraničná džezová formácia bratislavského rodáka Jána Fabrického zo Švajčiarska – Canned Beat. V roku 2008 absolvoval v rodnej krajine 20 koncertov s tromi rôznymi zoskupeniami hudobníkov, vrátane koncertu na jarných a jesenných Bratislavských džezových dňoch. Jeden z koncertov sa vtedy uskutočnil aj v Rožňave.

Kapela bude na Slovensku nahrávať v štúdiu video záznam živého koncertu, potom vystúpi na troch pódiách.

Už v piatok 17. júla osemčlenné hudobné zoskupenie zahrá v rámci 9. ročníka letného festivalu Culturebox v parku Ľudovíta Štúra vo Zvolene. V sobotu 25. júla vystúpi Canned Beat na Mestskom jazzovom festivale v hudobnom klube Reduta v Liptovskom Mikuláši a v nedeľu 26. júla ich krátkodobý pobyt na Slovensku bude patriť pódiu na Hlavnom námestí v Bratislave, kde svoj koncert odohrajú v rámci podujatí Kultúrneho leta.

Jadro kapely tvoria štyria hudobníci. Rodák z Bratislavy Ján Fabrický, bubeník a skladateľ žijúci vo Švajčiarsku, známy zo svojho pôsobenia na slovenskej hudobnej scéne v 80. a 90. rokoch, rovnako z osemročného pôsobenia v USA. „Mám v sebe motor“ tvrdil v rozhovore s Mariánom Jaslovským pre denník Sme v r. 2008.

canned_beat_band_can_pressebildĎalšími členmi zoskupenia sú Pete Simson (spevák a skladateľ), jeden z najvýraznejších hlasov z Veľkej Británie, ktorého rozsah a hudobná rozmanitosť je základom silnej melodickej časti skladieb kapely, a Julian Crampton (bassgitarista a skladateľ) z Londýna, ktorý si získal rešpekt ako dlhoročný člen svetovo známeho zoskupenia Incognito a tiež z účinkovania v kapele Acoustic Alchemy. Hráva s mnohými svetovo známymi umelcami.

Z Bernu, neďaleko ktorého Ján Fabrický žije, je aj Andreas Renggli (klávesista a skladateľ). Hudobníkom sa stal vo veľmi mladom veku, hudobný záber sa uňho šíri z funk soul pop až do hip hop a house. Jeho aranžérske zručnosti sú pilierom zvuku kapely.

Canned Beat zahrajú  na Slovensku v osemčlennom zložení, vrátane dvoch džezmenov zo Slovenska – Juraja Buriana (gitara) a Ondreja Jurašiho (trúbka).  Na koncerte vo Zvolene zahrá na saxofón namiesto Andyho Rossa z Veľkej Británie Milo Suchomel. Zoskupenie doplní Yvonne Park z Veľkej Británie (spev) a Martin Wöss z Rakúska (klávesy), ktorý zastúpi Andreasa Renggliho.

Tak ako v roku 2008, aj teraz koncerty na Slovensku zabezpečuje agentúra BELO HEFLER PRODUCTION.

Oficiálna webová stránka kapely: www.canned-beat.com

Staňte sa našimi fanúšikmi na sociálnej sieti Facebook a pozvite aj svojich FB priateľov – kliknite sem

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Formácia Jána Fabrického Canned Beat zahrá na Slovensku"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.