Gotická cesta otvorená

Pod týmto názvom organizuje Občianske združenie Gotická cesta prezentáciu kostolov a pamiatok v štítnickej doline. Obec Štítnik a Občianske združenie Concordia pozývajú na sprievodnú akciu Štítnické hradné hry, ktorá sa uskutoční v sobotu 13. augusta v priestoroch národnej kultúrnej pamiatky vodného hradu v Štítniku.

V čase od 10.00 do 16.00 hod. budú v tento deň pre návštevníkov prístupné okolité kostoly so vzácnymi freskami, barokovými oltármi a iným cenným zariadením.

Okrem ústredného štítnického kostola to budú kostoly v blízkych obciach Ochtinej, Koceľovciach, Roštári, Markuške, Brdárke a Slavošovciach, kde o ich vzácnych interiéroch poinformujú študenti Obchodnej akadémie v Rožňave z odboru cestovného ruchu.

Je to jedinečná príležitosť pozrieť si tieto vzácne pamiatky a ich umelecké diela zvnútra.

O. z. Gotická cesta pozýva na výlet do okolia Štítnika so svojimi deťmi a príbuznými či už autom alebo na bicykli dopriať si jedinečný zážitok uvidieť diela starých majstrov umenia.

Viac o združení sa môžete dozvedieť na jeho webovej stránke oz-goticka-cesta.webnode.sk

Zdroj a foto: o . z. Gotická cesta

Štítnický hrad

Štítnický hrad

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Gotická cesta otvorená"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.