Nad Rožňavou zapálili Vatru slobody

V Rožňave v piatok večer na lúke nad pamätníkom, pripomínajúcom návštevu pápeža Jána Pavla II. z roku 2003, zapálili Vatru slobody. Podujatie zorganizovala rožňavská samospráva.

Súčasťou podujatia bol zápis do slovenskej knihy rekordov za úspešný pokus o najväčší krajec chleba a najväčší počet chlebíkov s opečenou slaninou a cibuľou.

Pripravené bolo tiež vystúpenie folkloristov a country skupiny „Betliarske vidly“, či hudobná laserová show. Samotnú vatru zapálili krátko po deviatej hodine.

Primátor mesta Pavol Burdiga (Most) sa tak môže pochváliť certifikátom za slovenský rekord: najväčší krajec chleba, pokvapkaný masťou zo slaniny, zapísaný do Knihy slovenských rekordov.

IMG_4713

V samotnej pozvánke, zverejnenej na internetovej stránke mesta, sa neuvádza súvis so 70. výročím konca Druhej svetovej vojny.

Foto: infoRoznava.sk / Martin Kuchár

Pozrite si: Pod Lampou: Druhá svetová vojnaBol Stalin iný ako Hitler? Boli sme Červenou armádou oslobodení, alebo iba znovu podrobeni? Skončila sa druhá svetová vojna v roku 1945 alebo až v roku 1989? Prečo civilizovaní ľudia volili fašistov a prečo prijali komunistov?

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Nad Rožňavou zapálili Vatru slobody"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.