Magické momenty so Stingom

Košice zažili v sobotu, v Deň boja za slobodu a demokraciu, zrejme doteraz najúžasnejší koncert v tamojšej Steel aréne. Tá bola doslova natrieskaná fanúšikmi charizmatického hudobníka, skladateľa a speváka Stinga, vlastným menom Gordon Matthew Thomas Sumner. Do Košíc dorazil s 5-člennou kapelou už v piatok, na zvukovú skúšku z hotela DoubleTree (bývalý Slovan) nemali ďaleko.

Obavy z toho, ako to bude v plechovom hangári znieť, sa rozplynuli už s tónmi prvej skladby If I Ever Lose My Faith In. Nasledovalo ďalších 16 pesničiek, medzi ktorými nechýbali Englishman In New York, Fields Of Gold, Shape Of My Heart, či megahit Desert Rose. Zazneli tiež hudobné kúsky z čias skupiny Police ako napr. Message In A Bottle, De Do Do Do, De Da Da Da a už tradične o bohatú improvizáciu doplnená Roxanne.

Po 17-tich skladbách v burácajúcej aréne sa na na pódium Sting a spol. vrátili ešte dvakrát, aby odohrali päticu ďalších hudobných skvostov. Chýbať pochopiteľne nemohli skladby Every Breath You Take a magická Fragile, ktorou dokázal Sting napriek veľkému priestoru haly navodiť dušu dojímajúcu atmosféru.

Vynikajúci hudobníci, výborný zvuk a skvelá atmosféra – to bol košický koncert Stinga, na ktorom sa cítil, ako sám povedal, ako doma.

V hoteli ho po koncerte privítali hostia aj personál potleskom. Napriek únave z vyše dvojhodinového koncertu, na ktorom pôsobil bez ohľadu na svoj vek (61 r.) ako mladík, s úsmevom rozdal čakajúcim fanúšikom autogramy. Manažér a bodyguard v jednej osobe ho potom už len doprevadil k výťahu, no takmer celá kapela bola zakrátko späť a bez akejkoľvek okázalosti strávila čas do záverečnej v hotelovej kaviarni.

Nie každý deň vás od vedľajšieho stola zdvorilo pozdraví hudobník formátu Dominica Millera. Gitarista a dlhoročný Stingov spolupracovník si pokojne sadol v tomto luxusnom hoteli na zem, oproti nemu zasadol na koberci aj husľový virtuóz Peter Tickell, zjavne najmladší člen zostavy. Spoločne s ďalšími členmi kapely – démonickým bubeníkom Vinniem Colaiutom a famóznym pianistom Davidom Sanciousom, si pochvaľovali atmosféru a publikom práve odohraného koncertu.

Stinga mohli návštevníci hotela opäť zahliadnuť až pri nedeľňajších raňajkách. S tabletom v ruke zasadol k stolu okolo desiatej, zatiaľ čo sa po reštaurácii rozliehala tlmená hudba – v rádiu práve hrali skladbu, ktorú musel dobre poznať –  Every Breath You Take.

Autorovi týchto riadkov bol napriek všetkým zážitkom dopriaty ešte jeden navyše – vtedy, keď sa veľké otáčavé presklenné dvere do hotela na chvíľu zasekli a v tom „akváriu“ tak strávil momenty so samotnou hviezdou nielen košického hudobného večera. Dalajláma hudby sa len pokojne usmieval.

Text, foto: infoRoznava.sk / Belo Hefler

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Magické momenty so Stingom"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.