Anita: Keď som zaľúbená, mám pocit, že to bude do konca života

Prvú vicemiss tohtoročnej národnej súťaže krásy Miss Universe, Anitu Polgáriovú (22 r.), sme navštívili v rožňavskom podniku, kde občas brigáduje. Hostí obsluhovala aj druhý deň po finálovom večeri. Z televíznej obrazovky sa preniesla do rožňavských reálií.

Prirodzene a bez afektov, ktoré by ste mohli u takto ocenenej mladej krásky očakávať, odpovedala na naše otázky len pár hodín po skončení minulotýždňového televízneho prenosu.

Získali ste dva tituly: 1. vicemiss a Miss Cambridge Weight Plan za najsúmernejšiu postavu – titul, s ktorým nás budete reprezentovať v súťaži Miss Earth. Zdá sa, že ste žiarili spokojnosťou, očakávali ste to?

Kto by nebol spokojný s takým umiestnením. (Smiech). Do súťaže som šla bez veľkých očakávaní. Do všetkého idem bez očakávaní, lebo človek je potom sklamaný, keď niečo nevyjde. Skôr som chcela vyhrať ten druhý titul, za postavu, čo sa aj podarilo. V tom momente som bola spokojná, že mám šerpu, môžem ísť domov. Potom zo mňa opadol všetok stres. To, že vyhrám titul 1. vicemiss, som vôbec nečakala.

Nečakali ste to do poslednej chvíle?

V  každom dievčati som videla víťazku, každá sme boli iná. Mali sme svoje kvality, pre ktoré by som vedela povedať, že mala vyhrať napríklad trojka. Jednoducho som sa snažila, usmievala sa, robila všetko čo nám povedali a vyplatilo sa to.

anita-10Čo všetko ste zažili počas prípravy na súťaž?

Organizátori stále apelovali na fakt, že je to len raz v živote a že si to máme užiť, pretože ak si to neužijeme, budeme to veľmi ľutovať. Vzala som si to k srdcu a všetky dni prípravy som si neskutočne užívala. Aj finálový večer som sa usmievala od ucha k uchu, užívala som si pozornosť kamier.

Ako vlastne prebiehal výber víťaziek Miss Universe?

S každou finalistkou sa porota posadila a diskutovala. Mali sme možnosť zaujať aj intelektom, zmyslom pre humor, ukázať aj svoju osobnosť. Nie je to len o fyzickej kráse.

Mali ste počas finálového večera trému?

Samozrejme, mala som spotené dlane, bola som neskutočne nervózna, ale asi to nebolo až tak vidieť, lebo si to nikto nevšimol.

anita-4

Kto vás držal v dobrej nálade a bez stresu?

Mali sme choreografku Mirku Kysuckú, víťazku z pred dvoch rokov Yanette Borhyovú, ony nás veľmi podporovali, ale samozrejme aj Pali Chovanec, Silvia Lakatošová. Veľmi nám pomáhali, radili, usmerňovali nás a vysvetlili nám, že musíme ísť do toho naplno.

Bol tam vôbec priestor vytvoriť si nejaké vzťahy?

Dievčatá boli veľmi milé, no boli tam aj také, ktoré mi nesadli. Ale to je medzi ženami tak, keď dáte dokopy 12 žien, že to nebude fungovať na 100 %. Vychádzala som s každým bez problémov, aj keď ku koncu sme boli nervózne. Vznikali napäté situácie, ale nebolo to nič vážne.

anita-1

Mali ste svoj tip, favoritku?

Mala som, ale nechcem povedať, že som nespokojná s víťazkou. Je veľmi pekná, ale ja som tipovala trojku – Veroniku Šebákovú. Aj druhá vicemiss ma trošku prekvapila, ale naživo je veľmi pekná a má aj peknú postavu. Skôr na víťazku som mala inú favoritku.

Ktorý z dvoch získaných titulov vás viac potešil?

Teším sa z obidvoch titulov rovnako, no potešilo ma, že prišlo také zadosťučinenie, keďže ja veľa športujem a cvičím, že niekto zhodnotil, že mám peknú postavu.

Akým športom sa venujete?

Lyžujem, snowboardujem, behám, bicyklujem, plávam, chodím do fitka, takisto som si upravila stravu.

Kto vám prvý gratuloval k výhre?

Rodičia a starká. Boli tam so mnou a ešte tri kamarátky.

anita-11

Čo vás čaká najblišie? Kde a kedy budete Slovensko reprezentovať na súťaži Miss Earth?

Sama neviem, hovorí sa, že to bude na Filipínach. V stredu cestujem do Bratislavy na prehliadku módneho domu Alizé, takže sa všetko dozviem. Pre generálnych partnerov súťaže budeme pracovať ako hostesky a robiť promo a podobne.

Spomínali ste rodičov, kamarátky, ale žiadny vzťah. Nemáte priateľa?

Momentálne nemám priateľa. Mala som dlhodobejší vzťah, ten nevyšiel. Keď som zaľúbená, mám pocit, že to bude do konca života. Pre mňa je však zatiaľ nemysliteľné mať rodinu, lebo je tam veľká zodpovednosť. Odsúvam to, užívam si život, kým som mladá.

Končíte štúdium práva, aké máte ďalšie predstavy a plány v tomto smere?

V pondelok mám štátnice a čím je bližšie koniec štúdia, tým menej viem, čo chcem. Uvidím po štátniciach, vôbec neviem, čo ma ďalej čaká.

Kto vás priviedol k štúdiu práva?

Prvý impulz dali rodičia. Po štúdiu gymnázia som sa nevedela rozhodnúť, kam ďalej. Nevidela som sa v iných odboroch. Nevidela som sa ani na pedagogickej fakulte, či ekonomickej, tiež by som nemohla byť lekárka, či psychologička, proste ma nič také nebavilo. A keď skončím právo, nemusím byť len právnička, môžem napríklad podnikať, je to viac otvorené.

anita-6

Možno dostanete ponuky v oblasti modelingu, reklamy…

Nebránim sa ničomu, uvidím, čo bude. Vyberiem si to, čo mi bude momentálne vyhovovať. Teraz je vo hviezdach, či úspešne zvládnem v pondelok štátnice, nemala som sa veľmi čas na to pripravovať.

Vidíte sa aj v modelingu, láka vás to?

Áno, samozrejme. Záleží, aká ponuka by to bola, ale určite by som sa nebránila.

Zostanete v Rožňave, alebo budete skôr niekde v šoubiznise, prípadne v advokátskej kancelárii?

V advokátskej kancelárii určite nie. Nechcem povedať že nikdy, ale skôr nie. Milujem Rožňavu, aj keď sa tu miestami nič nedeje, ale vraciam sa tu skoro každý víkend. Bratislava mi nie je až tak sympatická kvôli tempu, ktoré tam panuje. Je to veľké mesto a je tam stále čo robiť, nenudíme sa tam, ale je tam rýchly život. Tu v Rožňave je to relax. Mám tu hlavne rodičov a ľudí, ktorých mám rada, takže naozaj uvidím, ako sa to so mnou vyvinie.

Máte nejaké ambície v  súťaži Miss Earth, ktorá vás čaká?

Mám ambície, ale budem sa pripravovať tak isto ako na Miss Universe. Nedržím diéty, ale sa zdravo stravujem. Vynechávam múku, pečivo, no sladkosti jem aj jesť budem, to nevynechám. (Smiech).

Ďakujeme za rozhovor.

Belo Hefler

Foto: infoRoznava.sk / Rudo Štober

SÚVISIACE ČLÁNKY – Rožňavčanka Anita Polgáriová je 1. vicemiss / Rožňavčanka Anita vo finále Miss Universe SR

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Anita: Keď som zaľúbená, mám pocit, že to bude do konca života"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.