Actores odchádza! Na niekoľko mesiacov do Anglicka.

actores-10.JPGV meste sa už rozšírili klebety o tom, že divadlo Actores, resp. jeho herci odchádzajú. A nie hoci kam, ale rovno do Anglicka. Vrátia sa ešte? Bude divadlo hrať? O tom všetkom hovorí v krátkom video rozhovore jeden z nich, herec Róbert Kobezda. Pozri tu, alebo klikni na video okno pod textom.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_ZrQUrJvjOE[/youtube]

V súčasnosti už riaditeľku divadla Tatianu Masníkovú zastupuje Štefan Lipták, etnológ, ktorý dosiaľ pracoval na Pamiatkovom úrade v Rožňave. Podľa R. Kobezdu sa na tom dohodli s vedením mesta.

Štefana Liptáka, ktorý je známy tým, že sa venuje folklóru – je sólistom v súbore Haviar, by si chceli podľa Kobezdu v pozícii manažéra divadla ponechať aj po ich návrate z Anglicka. To by sa malo stať k 1. máju, keďže do konca apríla sú na neplatenom voľne.

Cieľom ich pobytu tam je predovšetkým zdokonaliť sa v anglickom jazyku. Ten už „trénovali“ pred tohoročným tretím ročníkom medzinárodného festivalu TEMPUS Art.

Práve od tejto skúsenosti, ktorú okúsia najbližšie mesiace, si sľubujú aj možnosť medzinárodných tvorivých projektov. Či však nájde mesto pre nich dostatočne motivujúce podmienky pre návrat, uvidíme. R. Kobezda tvrdí, že divadlo v máji obnovia.

Text, foto a video: Belo Hefler

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Actores odchádza! Na niekoľko mesiacov do Anglicka."

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.