Aktuálne (9.00 h.): Vražda v Rožňave – Polícia zistila podrobnosti

policajny_zbor_sr_logo_medium.gifZo spáchania obzvlášť závažného zločinu vraždy vyšetrovateľ obvinil 23-ročného v minulosti 9x súdne trestaného Ladislava R. z Rožňavy, ktorý dňa 03.11.2007 o 03.50 hod. na Námestí baníkov v Rožňave po požití väčšieho množstva alkoholu úmyselne usmrtil 42-ročného Vladislava L. z Rožňavy.

Muža jedenkrát bodol loveckou dýkou s dĺžkou čepele 12 cm do pravej strany krku, čím mu spôsobil bodnorezné poranenie, na následky ktorého po prevoze do nemocnice v Rožňave zomrel.

Obvinený mu po čine ukradol mobilný telefón a peňaženku, v ktorej bol občiansky preukaz, finančná hotovosť vo výške 1.020,- Sk a elektronická platobná karta. Obvinený bol umiestnený v cele policajného zaistenia s návrhom na väzbu.

V priebehu vyšetrovania prípadu vraždy policajti zistili, že obvinený Ladislav R. sa spolu so 17-ročným Ernestom H. a 17-ročným Kolomanom P. z Rožňavy v noci z 31.10. na 01.11.2007 vlámali aj do dreveného stánku na trhovisku v Rožňave, odkiaľ odcudzili rôzne ošatenie, bytový textil, rádiomagnetofón a pánsky kufrík.

Majiteľovi spôsobili krádežou vecí a poškodením zariadenia škodu 11.000,-Sk. Časť odcudzených vecí bola zaistená a bude vrátená poškodenému.

V nasledujúcu noc (t.j. z 01. na 02.11.2007) sa obvinený Ladislav R. spolu so 17-ročným Rudolfom F. z Rožňavy vlámali do predajne odevov a obuvi na autobusovej stanici v Rožňave.

V spodnej časti vchodových dverí vylámali dosky a cez vzniknutý otvor vošli do predajne, z ktorej odcudzili tovar v hodnote najmenej 20.000,-Sk. Poškodením zariadenia a krádežou tovaru vznikla majiteľke škoda 22.000,-Sk. Časť vecí bola zaistená a bude vrátená poškodenej.

Informácie nám práve poskytla hovorkyňa KR PZ SR  v Košiciach Jana Demjanovičová.

©Inforoznava.sk

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Aktuálne (9.00 h.): Vražda v Rožňave – Polícia zistila podrobnosti"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.