Dlhy budú splácať až do roku 2040

Prioritou primátora Rožňavy Pavla Burdigu (Most-Híd), ktorý na jeseň roku 2012 vo funkcii vystriedal Vladislava Laciaka, bolo zastavenie zadlžovania mesta.

Ako uviedol pre agentúru SITA, za úspech považuje, že sa mestu podarilo znížiť dlh oproti stavu z konca roka 2013, kedy dosahoval vyše 8,9 milióna eur, na 8,5 milióna eur ku koncu júna tohto roku.

„Podstatnú časť z celkového objemu úveru 8,5 milióna eur tvorí úver zo Štátneho fondu bývania vo výške 6,879 milióna eur, ktorý sme použili na výstavbu bytov v časti Nadabula. Ostatné peniaze sme použili na spolufinancovanie projektov, na ktoré sme získali zdroje z európskych fondov,“ povedal Burdiga.

Dodal, že priemerné mesačné splátky dlhodobých úverov sa pohybujú okolo 60 000 eur. Mesto bude splácať dlhy až do roku 2040.

Za najvýznamnejšiu akciu Burdiga považuje dokončenie rekonštrukcie Námestia baníkov, na ktorú získali 900 000 eur z eurofondov. Obnovili vybavenosť technických služieb, ukončil sa personálny audit na mestskom úrade. Realizovali rekonštrukciu základnej školy, výstavbu detských ihrísk, rekonštruovali chodníky.

Mesto na investičné akcie vynaložilo v prvom polroku tohto roka vlastné prostriedky vo výške 569 000 eur.

Pavol Burdiga považuje teraz za predčasné odpovedať na otázku, či bude v novembrových komunálnych voľbách opäť kandidovať na post primátora.

Foto: Archív infoRoznava.sk

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Dlhy budú splácať až do roku 2040"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.