Hovorili o budúcnosti fungovania školstva

Občianske združenie Nové školstvo organizuje od januara t. r. kampaň Chceme vedieť viac o budúcnosti vzdelávania na Slovensku. V rámci kampane realizujú aj tvorivé workshopy pre verejnosť.

V utorok 4. novembra navštívili Rožňavu. Workshop sa uskutočnil v priestoroch historickej radnice na Námestí baníkov.

Ako uviedol Dušan Sloboda, jeden z jeho organizátorov, workshopy sú určené pre ľudí, ktorí prejavia záujem diskutovať o vzdelávaní dnes a zajtra, ako vyzerá, resp. ako by vyzerať mohlo. „Zbierame predstavy ľudí, ktoré následne budeme spracovávať. Cieľom je, okrem iného, priniesť Atlas predstáv o vzdelávaní,” spresnil.

Lektormi workshopu boli Peter Dráľ, Elena Gallová Kriglerová a Zuzana Zimenová, ktorá o ňom hovorí vo videu.

„Nechodíme s hotovým konceptom za ľuďmi, ale pýtame sa na ich názory a návrhy zmien do budúcnosti,“ vysvetlila. Pútavou formou chcú potom zverejniť výstupy, aby bolo jasné, čo si ľudia vedia predstaviť, alebo čo si už v oblasti foriem vzdelávania predstaviť nevedia.

„Čo by chceli, aby sa zmenilo a naopak, čo by určite nechceli, aby ich deti za 25 rokov zažívali. Práve z tých nápadov, ktoré nám poskytnú, o ktorých hovoria, nám vypadáva mozaika toho, akoby školy mohli fungovať,“ dodala.

Foto & Video: Martin Kuchár

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Hovorili o budúcnosti fungovania školstva"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.