Jeleňa previezli z mesta do zverníka (video)

V blízkosti rožňavského dopravného ihriska v stredu popoludní zasahovali mestskí aj štátni policajti, ktorým pomáhali hasiči. Chytali jeleňa, ktorý sa tam promenádoval a nechal hladkať a fotiť zvedavcami.

Jeleň sa prechádzal aj po ceste, prešiel po železničnej trati a osviežoval sa v rieke Slaná hneď vedľa frekventovanej kruhovej križovatky na Štítnickej ulici.

DSCF3972

Dvojročné zviera bez akejkoľvek plachosti policajti chytili, aby ho mohol uspať veterinár. „Jeleň zrejme nevyrastal v lese, asi ho niekto choval, preto sa ľudí nebojí,“ uviedol pre infoRoznava.sk.

Mestská polícia uspatého jeleňa previezla do zverníka štátnych lesov, pretože hrozilo, že sa do mesta opätovne vráti a môže napr. spôsobiť dopravnú nehodu. Odstrel vysokej zvery v tomto období nie je povolený.

„Metská polícia pri uvedenej akcii zabezpečovala bezpečnosť obyvateľov nášho mesta, bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky a poskytovala asistenciu veterinárnemu lekárovi pri odchyte a prevoze zvieraťa mimo územia mesta,“ spresnil Róbert Hanuštiak, náčelník mestskej polície.

Ako dodal, v minulosti už mali podobný prípad, keď sa dospelý baran voľne pohyboval v mestskej časti Podrákoš.

Foto & Video: infoRoznava.sk / Erik Suchý

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Jeleňa previezli z mesta do zverníka (video)"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.