Na námestí parkujú aj zdarma

DSCF5480V zrekonštruovanej časti rožňavského Námestia baníkov, financovanej z európskych fondov, je parkovanie nateraz zdarma. Vodiči platia parkovné len na jeho východnej, neopravenej strane.

V južnej časti zrekonštruovanej západnej strany námestia je osadená moderne riešená fontána za vyše 30 tisíc eur.

Námestie bolo upravené aj v prietore okolo strážnej veže. V malom parku bol dosypaný štrk, zo strany tzv. krámikov bol odstránený pomník partizána Tótha a doterajšia zeleň. Pomník má svoje nové miesto v parku na Hviezdoslavovej ulici, kam bol začiatkom 90-rokov premiestnený aj Pamätník osloboditeľov.

Medzi kostolom sv. Františka Xaverského v strede námestia a krámikmi je zastavaný priestor, ktorý však pôvodne bol priechodzí, vytváral malú uličku zo zadnej strany krámikov.

Celá táto plocha bola zarovnaná, nainštalovali sa tam svietidlá. Zo severnej strany, kde je opäť pešia zóna, bolo dokončené pódium, zastrešené plachtou. Pribudnúť tam má ešte Pamätník baníckej práce.

Námestie je tak akoby vyskladané z troch častí – zo severnej, kde bol pred rokmi zrekonštruovaný a rozšírený chodník, zo zrekonštruovanej západnej časti, a z východnej asfaltovej, ktorá si na rekonštrukciu musí, zrejme dlhé roky, ešte počkať.

Rekonštrukcia námestia sa postupne realizuje na základe projektu architekta Jána Rusnáka z polovice 90-tych rokov, ktorý bol medzitým priebežne aktualizovaný.

[yop_poll id=“3″]

Foto & Video: infoRoznava.sk

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Na námestí parkujú aj zdarma"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.