Na rokovanie o R2 idú Burdiga s Markom

V pondelok 8. júna sa uskutoční v Košiciach rokovanie so štátnym tajomníkom ministerstva dopravy Viktorom Stromčekom (SMER) „k projektovaniu a trasovaniu rýchlostnej cesty R2.“

Pozvánku primátorom a starostom z dotknutého regiónu rozoslali Zdenko Trebuľa (SMER), predseda Košického samosprávneho kraja a Richard Raši (SMER), primátor Košíc.

Rýchlostná cesta R 2 povedie po dokončení od štátnej hranice s Českou republikou v koridore cesty 1/50 až po diaľničnú križovatku Košice – Juh. Jej súčasťou je aj úsek Gombasek – Rožňava – Jablonov nad Turňou s tunelom Soroška.

Ukončenie výstavby je naplánované na rok 2021.

Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR) informovala o tomto stretnutí koncom minulého týždňa, zmienka o účasti predstaviteľov mesta Rožňava v správe chýbala.

Petíciu podpísalo doteraz vyše 3500 ľudí

„Plánovaného rokovania sa určite zúčastníme. To, že nás vynechali v uverejnenej správe, bohužiaľ neovplyvníme. Možno je to náhoda, možno naschvál,“ reagoval na našu otázku Pavol Burdiga (MOST), primátor Rožňavy a poslanec KSK. Svoje tvrdenie doložil pozvánkou na rokovanie.

R2-SVK-map_svg

Petíciu za zaradenie výstavby troch úsekov cesty R2 v Košickom samosprávnom kraji Gombasek – Včeláre ((Gombasek – Rožňava v dĺžke 9,8 km, Rožňava – Jablonov nad Turňou vrátane tunela  Soroška v dĺžke 14 km a Jablonov nad Turňou – Včeláre v dĺžke 7,8 km) podľa jeho slov podpísalo doteraz približne 3500 signatárov.

„Pripájať sa nebudeme k aktivitám, ktoré robí niekto iný a nie sme ani len oslovení,“ poznamenal na margo protestov, ako bol v piatok v Bátke.

Poz.list_prac.stretnutie_ št.tajomník V.Stromček,8.6.15,Košice„Kým my sme sa nezačali zaujímať o R2-ku, tak bol každý ticho, no zrazu keď vidia petíciu okresu Rožňava, tak mám taký dojem, že si chce každý niečo prihrievať,“ dodal.

Petícia sa robí podľa jeho slov zatiaľ veľmi slušnou formou a v tomto chcú aj naďalej pokračovať. „Nevidíme v tom žiadnu politiku a predvolebné sľubovanie, ide nám hlavne o náš región a to je prvoradé.“

Na zbieranie podpisov ostávajú ešte tri týždne, spresnil spoluorganizátor petície Peter Marko, ktorý zastával v minulom volebnom období post zástupcu primátora, no do nového 13-členného poslaneckého zboru už nebol zvolený.

„Obce ešte len budú posielať podpísané petičné hárky,“ vysvetlil. Na úrade vlády ju chcú odovzdať 29. júna, keď majú sviatok mena Peter a Pavol. Rokovania v Košiciach sa zúčastní spolu s primátorom.

V Rožňave môžete petíciu podpísať vo vestibule mestského úradu, alebo v kancelárii TIK-u na Námestí baníkov, prípadne si ju stiahnuť z odkazu, uvedeného nižšie a podpísaný petičný hárok potom doručiť petičnému výboru. K dispozícii je aj na čerpacích staniciach.

Babič a Grečková už vyše mesiaca neodpovedajú

Poslanci Národnej rady SR za stranu SMER Ján Babič a Lea Grečková, ktorí žijú v spoločnej domácnosti v Rožňave, už viac ako mesiac neodpovedajú na naše otázky.

Chceli sme našim čitateľom sprostredkovať ich vyjadrenie v súvislosti s medializovaným stanoviskom Národnej diaľničnej spoločnosti, podľa ktorého sa výstavba rýchlostnej cesty R2 a tunela pod Soroškou odkladá až na obdobie po roku 2035.

Zaujímalo, aké je ich stanovisko k tomuto vyjadreniu a aké konkrétne aktivity plánujú urobiť v tejto veci. Taktiež sme sa pýtali, či neplánujú v vystúpiť aj na rokovaní Mestského zastupiteľstva v Rožňave a či podpísali, resp. či podpíšu petíciu, organizovanú primátorom Rožňavy.

Dokument na stiahnutie – Petičný hárok / Praktické pokyny k podpisovaniu petičných hárkov

Foto: Archív infoRoznava.sk / Rudo Štober

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Na rokovanie o R2 idú Burdiga s Markom"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.