S výstavbou R2 a tunela Soroška sa neponáhľajú

Výstavba štvorprúdovky zo Zvolena do Košíc sa odsúva o celé desaťročia, informovala v piatok Televízia Markíza. Investorom je štátna akciovka Národná diaľničná spoločnosť.

„Diaľničiari opäť radikálne zmenili termíny. Niektoré úseky rýchlostnej cesty R2 posunuli rovno do oblasti sci-fi. Stotridsaťkilometrovej rýchlosti sa mnohí dnešní vodiči už zrejme ani nedožijú,“ uvádza na svojej webovej stránke televízia.

„V súvislosti s vyhodnotením možností financovania boli výraznejšie aktualizované predpokladané termíny začatia výstavby niektorých úsekov rýchlostnej cesty R2 s nízkymi intenzitami dopravy,“  uviedla pre Markízu Eva Žgravčáková, hovorkyňa spoločnosti (na snímke).

Ako dodala, ide o stanovisko Národnej diaľničnej spoločnosti, za ktorým si stoja.

„Slovensko nekončí pri Nitre. Je tu región, ktorý sa tiež potrebuje rozvíjať,“ reagoval Ján Lach (Most), zástupca primátora Rožňavy.

„O 20 rokov asi už nebude pre koho stavať cesty, lebo medzitým mladí ľudia odídu z tohto regiónu,“ dodal.

Ján Lach (Most)

Len pred pár dňami pritom odštartovala petícia občanov mesta a okresu Rožňava „za prípravu a zahájenie výstavby rýchlostnej cesty R2 v úseku Gombasek – Včeláre, vrátane tunela Soroška, od roku 2016″. Na záver tlačovej besedy ju podpísal ako prvý Pavol Burdiga (Most), primátor mesta. 

Petíciu je možné podpísať vo vestibule mestského úradu v Kancelárii 1. kontaktu aj na Námestí baníkov v Turisticko – informačnej kancelárii.

Dokument na stiahnutie – Petičný hárok / Praktické pokyny k podpisovaniu petičných hárkov

Reprofoto: infoRoznava.sk  

 

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "S výstavbou R2 a tunela Soroška sa neponáhľajú"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.