Podporte dobšinské centrum Detstvo deťom

Dobšinské rodičovské centrum Detstvo deťom, založené v decembri 2012 autorkami otvoreného listu ministrovi školstva, Eleonórou Liptákovou a Erikou Polgáriovou, môžete finančnými darmi podporiť prostredníctvom stránky DobráKrajina.sk.

Centrum je určené najmä matkám a ich deťom. „Naše priestory pripomínajú klasický byt, kde sa mladí rodičia môžu učiť, ako sa starať o rodinu a domácnosť,“ vysvetľujú autorky na stránke projektu.

Súčasťou pravidelných stretnutí je napríklad varenie a pečenie rómskych receptov, ktoré chcú zakladateľky vydať, aby v návštevníkoch centra podporili ich identitu.

„Chceme aspoň takto poskytnúť deťom prežiť plnohodnotné detstvo, ich rodinám možnosť osvojiť si základné zručnosti a návyky a byť príkladom tým, ktorí to nevedia,“ dodávajú.

Mladiství a maloletí rodičia zo sociálne znevýhodneného prostredia doma nemajú možnosť realizovať sa v kuchyni, pretože často nemajú elektrinu, spotrebiče či financie na zakúpenie surovín. Tento fakt vedie podľa zakladateliek projektu k neželaným dôsledkom zanedbanej domácnosti, nesprávnej výživy detí a nezriedka aj hladu.

„V rodičovskom centre by si mohli rodičia vyskúšať recepty tradičnej rómskej kuchyne, prakticky si ich prípravu odskúšať, pohostiť svojich najbližších a následne nafotiť každý z receptov do pripravovanej zbierky tradičných receptov,“ vysvetľujú.

Táto aktivita má podporiť aj praktické zručnosti mladých mamičiek, prispieť k výchove a zdravému vývinu deti, podporiť štandardný rodinný život u mladých rodín.

SÚVISIACE ČLÁNKY – Kiska navštívil dobšinské centrum Detstvo deťom /  Do Restaurant Day sa zapojili aj v Dobšinej / Učiteľky píšu ministrovi / Odpovedali učiteľkám

Foto: Facebook / Detstvo deťom

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Podporte dobšinské centrum Detstvo deťom"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.