Telekom spustil v Rožňave 4G LTE sieť

Mobilný operátor Telekom spustil vysokorýchlostnú 4G LTE sieť aj v našom meste. Signálom 4G LTE siete sú pokryté aj neďaleké obce, ako Betliar, Gemerská Poloma, Brzotín, Jovice, Rudná, Čučma a Kružná. Vďaka tomu majú zákazníci operátora možnosť surfovať na webe rýchlosťami, ktoré sú porovnateľné s optickým pripojením.

„Medzi 10 nových pokrytých miest patrí: Brezová pod Bradlom, Krupina, Myjava, Rožňava, Skalica, Sliač, Snina, Stará Ľubovňa, Štúrovo a Tlmače,“ uviedol hovorca Telekomu Michal Korec a dodal, že v súčasnosti je 4G/LTE sieť dostupná pre 84 miest a množstvo obcí. K 1. januáru 2015 Telekom pokrýval LTE sieťou 52 percent populácie.

Sieť funguje na frekvencii 1 800 MHz so šírkou pásma 10 MHz. Teoretické maximá rýchlosti sú pri sťahovaní 73 Mbit/s a rýchlosť nahrávania, teda odosielania dát je 23 Mbit/s.

Mapa pokrytia

Snímka obrazovky 2015-01-28 o 11.20.10

Čo potrebujete na surfovanie 4G rýchlosťou?

Pre využívanie modernej mobilnej 4G LTE siete, ktorú v súčasnosti budujú aj konkurenční operátori, je potrebné mať aj príslušné zariadenie, ktoré tieto štandardy spĺňa a podporuje danú sieť. Surfovať na internete môžete pomocou moderných smartfónov, tabletov či bezdrôtových 4G modemov, ktoré sa do počítača pripájajú zväčša cez USB konektor.

Na využitie novej služby je potrebná aj špeciálna SIM karta. Či máte správnu SIM kartu, si môžete overiť na infolinke 0800 123 456 alebo v predajni. Ak nie, Telekom vám ju vymení bez poplatku.

Aktivácia služby je jednoduchá

Službu 4G LTE si môžete aktivovať k internetu v mobile alebo samostatnému mobilnému internetu. Získate tak prístup do siete a vyššie rýchlosti.

  • Pre aktiváciu služby 4G internet k Internetu v mobile zašlite bezplatnú SMS s textom 4G ZAP na číslo 12323.
  • O aktiváciu služby 4G internet k Mobilnému internetu môžete požiadať v ľubovoľnom Telekom centre alebo na linke 0800 123 456. Platí to len pre programy Neobmedzený mobilný internet 2 alebo Neobmedzený mobilný internet 3.

Táto ponuka je ale platná len k paušálom Happy a Biznis Star. Zákazníci so staršími paušálmi nebudú mať LTE internet dostupný.

Foto: Telekom

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Telekom spustil v Rožňave 4G LTE sieť"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.