Pozemky “za tehelňou”: rodinné domy, alebo hala?

za-tehelnou-2.JPGLukratívne stavebné pozemky „za tehelňou“, ktoré pôvodne mesto plánovalo ponúknuť záujemcom na individuálnu bytovú výstavbu (IBV) v počte 12 parciel, každá v rozlohe 1000 m2, zrejme tak skoro záujemcovia kúpiť môcť nebudú. Mesto nesplnilo vlastné uznesenie, ktorým mali byť v uvedenej lokalite doriešené inžinierske siete, aby ich mesto mohlo predať drahšie.

za-tehelnou-5.JPGAktuálne schválila mestská rada (MR) uznesenie, podľa ktorého doporučuje štvrtkovému zasadnutiu mestského zastupiteľstva (MsZ) jeho pôvodné uznesenie o predaji pozemkov za účelom IBV výstavby zrušiť.

Svoje stanovisko zdôvodňuje skutočnosťou, že o predmetné pozemky majú záujem viaceré subjekty na ich ďalšie využitie. Ako sa ďalej v odporučení MR uvádza, zámer využitia pozemkov bude predmetom príslušných komisií a najbližšieho zasadnutia Mestskej rady a Mestského zastupiteľstva.

Téme sme sa venovali aj nedávno v príspevku „Kto získa pozemky za tehelňou?“, nájdete ho v rubrike Názory s dátumom vydania 3. októbra.

Text a foto: Belo Hefler

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Pozemky “za tehelňou”: rodinné domy, alebo hala?"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.