Raketometný oddiel v rožňavskej posádke má nového veliteľa

V pondelok  20. júla sa v rožňavských kasárňach konal slávnostný ceremoniál pri príležitosti zmeny velenia raketometného oddielu (RMO). Súčasťou slávnostného aktu bolo ustanovenie do funkcie veliteľa raketometného oddielu, odovzdanie funkcie zástupcu veliteľa oddielu ako aj náčelníka štábu oddielu.

Informovala nás o tom Petra Hadvabová.

Funkciu veliteľa prevzal doterajší zástupca veliteľa oddielu podplukovník Ľubomír Bodnár. Dňom 1. augusta bol do funkcie zástupcu veliteľa RMO ustanovený major Ján Hric, ktorý pôsobil v RMO na poste náčelníka štábu. Do funkcie náčelníka štábu oddielu bol vymenovaný kapitán Marek Ucháľ.

Svojou účasťou poctili RMO plukovník gšt. Karol Navrátil, náčelník štábu veliteľstva, veliteľ posádky Rožňava podplukovník Oliver Toderiška a primátor mesta Pavol Burdiga.

P1050061

Po symbolickom akte prevzatia funkcie veliteľa raketometného oddielu plukovník gšt. Karol Navrátil vo svojom príhovore novoustanoveným riadiacim funkcionárom poprial veľa úspechov.

Profesionálnym vojakom sa prihovoril aj nastupujúci veliteľ podplukovník Ľubomír Bodnár, ktorý poďakoval za preukázanú dôveru a vyslovil predsavzatie, že k svojej funkcii bude pristupovať zodpovedne a svedomito.

Ceremoniál bol ukončený slávnostným pochodom.

Foto: Roman Makróci

Staňte sa našimi fanúšikmi na sociálnej sieti Facebook a pozvite aj svojich FB priateľov – kliknite sem

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Raketometný oddiel v rožňavskej posádke má nového veliteľa"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.