Stovky ľudí si uctilo pamiatku zavraždeného novinára

Pamiatku zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej si na Námestí baníkov v Rožňave počas piatkového zhromaždenia s názvom Postavme sa za slušné Slovensko uctilo podľa TASR približne 400 ľudí.

„Myslíme si, že vyjadrenie občianskeho postoja v demokratickej krajine v Európskej únii je niečo také samozrejmé v situácii, ktorá je dnes na Slovensku, že sme nezaváhali ani na sekundu a prišlo nám to prirodzené,“ uviedol pre TASR spoluorganizátor zhromaždenia Radoslav Kovács.

Ako povedali organizátori vo svojom prejave, zhromaždenie zorganizovali preto, lebo chcú žiť v krajine, v ktorej sa dodržiavajú zákony postavené na rešpektovaní ľudských práv a slobôd, z ktorej mladí ľudia neodchádzajú, kde platia férové pravidlá a v krajine, v ktorej je prirodzené dôverovať vláde, polícii, súdom a prokuratúre.

„Sme a zostaneme pokojní, rozvážni, odmietame násilné riešenie nahromadených problémov, želáme si, aby boli všetky minulé, terajšie, ako aj budúce kauzy poctivo a profesionálne vyšetrené a vinníci odsúdení podľa platných demokratických zákonov tohto štátu,“ uviedli v prejave organizátori.

„Sloboda, ktorú môžeme prežívať v tejto nádhernej krajine, je ohrozená tým, že je v rukách ľudí, ktorí si myslia, že majú absolútnu moc. Sloboda nie je absolútna, má svoje hranice, princípy, zásady a v týchto zásadách je dôležité, aby naozaj krv mladých ľudí, úkladne zavraždených nekričala, nepriťahovala prekliatie, hanbu, súd, ale aby sa pravda spojila so spravodlivosťou, a mohla priniesť požehnanie a život pre nás, ľudí, ktorí žijeme na Slovensku,“ uviedol pre TASR pastor Apoštolskej cirkvi v Rožňave Andrej Vaško.

Účastníci zhromaždenia mohli okrem zapálenia sviečok nechať svoj odkaz i odtlačkom rúk alebo nápisom červenou farbou na čiernom plátne.

Zdroj: TASR, Foto: Ivan Kanala

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Stovky ľudí si uctilo pamiatku zavraždeného novinára"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.