Rožňavský okres stále s vysokou nezamestnanosťou

Podľa informáciií z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) Rožňavský okres vykazoval ku koncu septembra skoro 20-percentnú nezamestnanosť, čím sa zaradil na prvú priečku v Košickom samosprávnom kraji.

V polovici októbra evidovali na rožňavskom ÚPSVaR až 6 262 nezamestnaných. Oproti rovnakému obdobiu v minulom roku je to asi o tisícku menej, aktuálny stav však zaručuje umiestnenie v prvej päťke i v rámci Slovenska. Vyše polovicu pritom tvoria tí, ktorí sú bez práce viac ako rok.

Každoročné zvýšenie nezamestnanosti v tomto období je spôsobené aj mladými ľuďmi, ktorí ukončili stredoškolské a vysokoškolské štúdium. Pracovné miesto môžu nájsť aj na tzv. burzách práce, tá najbližšia bude už 6. novembra a 9. novembra, keď sa uskutoční burza informácií. Pracovné ponuky by im tam mali prezentovať priamo zamestnávatelia.

Doterajšie skúsenosti hovoria skôr o tom, že domáci neradí cestujú za prácou niekam inam. Odrádzajú ich aj náklady, spojené s cestovaním a bývaním.

red

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Rožňavský okres stále s vysokou nezamestnanosťou"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.