Silný vietor by sa mal k nedeľnému večeru stíšiť

Silný vietor, ktorý od včera fúka v Košickom kraji a bude trvať aj do dnešného večera, zatiaľ nenapáchal vážnejšie škody. V noci napadal aj poprašok snehu.

Ako dnes ráno informoval dôstojník operačného strediska košických hasičov, v noci zo včera na dnes mali hasiči štyri výjazdy k spadnutým stromom. Víchor v obci Ždaňa, okres Košice okolie, strhol na dome jednu strechu a domáci zavolali na pomoc hasičov. Aj v Košiciach na Štefánikovej ulici poškodil strechu jedného z domov.

imag1099

Podľa výstrahy meteorológov zverejnenej na stránke Slovenského hydrometeorologického ústavu sa očakáva v okrese Košice – okolie silný vietor , v nárazoch až s rýchlosťou 115 do 130 km/h, ktorý má trvať až do dnešného večera, V okrese Košice sa miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo – v nárazoch rýchlosť 60 – 85 km/h.

Silný vietor pováľal stromy aj na niektorých miestach v Rožňave. Na Betliarskej ceste (foto) padajúci strom tesne minul kríž nad cestou z mesta.

Foto: INFOROŽŇAVA

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Silný vietor by sa mal k nedeľnému večeru stíšiť"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.