Rožňavskí hudobníci zahrajú najväčšie hity hudobných legiend STINGa a SADE (Aktualizované + video)

Vo štvrtok 1. decembra o 18-tej hodina sa v kostole Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania v Rožňave (ECAV, Šafárikova 5) uskutoční druhý koncert, organizovaný vznikajúcim občianskym združením ALENKA. Tým prvým bolo septembrové podujatie v kostole sv. Anny, kde sa konal komorný „Koncert pre Alenku – Koncert pre Lásku“ v podaní mladých rožňavských umelcov.

dscf5624

„Tentokrát pôjde o predstavenie modernejšej hudobnej scény z nášho mesta. Hudobníci – učitelia z tunajšej Základnej umeleckej školy pod vedením Arpáda Farkaša (klavír) nacvičili vo vlastnom aranžmán skladby STINGA a SADE, ktoré som im navrhol,“ spresnil Belo Hefler, organizátor podujatia.

Skladby SADEplagat-1011jpg zaspieva Marieta Roxerová a Karmen Pál-Baláž. V špeciálnej zostave pre tento koncert budú okrem Arpiho Farkaša ďalej účinkovať Peter Henriczy (gitara), Adrián Szajkó (kontrabas) a Dušan Zatroch (bicie a perkusie). Hosťami výnimočného programu budú Mário „Gapa“ Garbera (saxofón) a spevák Andy Belej, obaja z Prešova, ktorý zaspieva skladby STINGa.

Výťažok z dobrovoľného vstupného pôjde pre deti v náhradných rodinách. Na prvom „motýlikovskom“ koncerte (červený motýľ je logom združenia) sa vyzbieralo 828,20 eur. V plnej výške boli odovzdané o. z. Čuntava, ktorého zriaďovateľom je Detský domov v Dobšinej.

„V Rožňave dohodla pani vychovávateľka pre tri deti kurz angličtiny, začne v januári, cena kurzu bude do 400 eur,“ uviedla Martina Mandelíková, riaditeľka zariadenia. „Pre deti v druhom domčeku sme dohodli s pánom Jurajom Nagyom kurz rezbárstva a v decembri pečenie a zdobenie medovníkov,“ spresnila priebežné čerpanie finančného daru. Tri dievčatá, ktoré študujú za cukrárky, pôjdu na cukrárenské školenie do Prešova.

„Teraz budú náklady podstatne vyššie, keďže je potrebné zabezpečiť profesionálny zvuk a osvetlenie. Záleží mi na výnimočnej atmosfére aj po tejto stránke, ale s pomocou podporovateľov to azda zvládneme, a tiež dúfam, že sa podarí vyzbierať aspoň takú sumu, ako minule,“ spresnil B. Hefler.

„Koncert, organizovaný  v deň prvého výročia nášho sobáša s Alenkou, je pripravovaný v spolupráci s miestnou farnosťou ECAV. Pán farár Jerguš Olejár to privítal s nadšením, bude to opäť takým malým darom pre našich milovaných tam hore, ale zároveň všetkým, ktorí prídu a ctia si lásku ako najväčšiu hodnotu nášho života a bytia tu na Zemi,“ dodal.

dscf5678

Na koncerte odznejú hity SADE v podaní Mariety Roxerovej a Karmen Pál-Baláž ako napríklad By Your SideYour Love Is King, Jezebel, Cherish the Day, či Smooth Operator. Prešovský spevák Andy Belej zaspieva piesne STINGa Fragile, Fields of Gold, Shape Of My Heart, či Every Breath You Take.

O ozvučenie sa postará MPB Sound Mariána Pál-Baláža, svetelný park zabezpečí Auto Hifi & DJ Shop Ľuba Jesenského a o záznam koncertu Peter Benedikti z RVTV. Propagačné materiály podľa návrhu architekta Petra Bischofa sponzorsky spracovalo reklamné štúdio Grafdekor Vladimíra Polónyho. Organizačné zabezpečenie bude mať na starosti tak ako aj pri prvom koncerte Dody Šebalj.

Vstup do kostola po zakúpení vstupenky na mieste – výška vstupného je dobrovoľná, odporúčané min. vstupné je 4 eurá za 1 osobu – bude možný od 17.15 h. Sedenie bude voľné, k dispozícii budú aj miesta na státie. Koncert začne presne o 18-tej hodine, miesta je potrebné zaujať najneskôr 10 minút predtým.

Plagát na stiahnutie: Benefičný koncert rožňavských hudobníkov so skladbami STING & SADE

Foto & Video: INFOROŽŇAVA, Belo Hefler

Skúška koncertu vo štvrtok 17. nov. ešte bez hostí z Prešova, skladbu SADE Smooth Operator spievajú Marieta Roxerová a Karmen Pál-Baláž

Koncert pre Alenku – Koncert pre Lásku, 25. september 2016

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Rožňavskí hudobníci zahrajú najväčšie hity hudobných legiend STINGa a SADE (Aktualizované + video)"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.