Viceprimátor Lach predložil návrh zloženia komisií

Do konca minulého roku bolo možné podávať návrhy na členov komisií Mestského zastupiteľstva v Rožňave. Tie sú zložené z poslancov a občanov mesta, spravidla odborníkov v danej oblasti.

Komisie sú poradným orgánom zastupiteľstva, ktorému predkladajú na rokovanie odporúčanie k jednotlivým bodom programu. Doteraz rokovali neverejne a boli priestorom na podrobnú diskusiu prerokovávaných dokumentov.

Ich počty pre nové volebné obdobie poslanci schválili na svojom ustanovujúcom zasadnutí.  V každej majú byť najmenej dvaja z 13-tich poslancov zastupiteľstva.

V minulých dňoch sa k tejto veci poslanci stretli na tzv. neformálnom stretnutí. Zástupca primátora Ján Lach (Most) prítomných oboznámil s návrhom, ktorý zrejme získa väčšinu v poslaneckom zbore.

Šéfom finančnej komisie by sa mal stať Juraj Baláž (nez.), podpredsedom Zoltán Beke (nez.) a členmi Ivan Kuhn (OKS), Eva Galová, Ondrej Kračún, Rozália Tóthová a Róbert Urbančík.

Komisii výstavby má predsedať Ľudovít Kossuth (nez.), podpredsedom sa má stať Ján Lach (Most) a členmi Peter Marko, Peter Bischof, Peter Tešlár, Nataša Vjsesztová a Erika Szabadosová.

Predsedom komisie vzdelávania a kultúry sa má stať Arpád Laco (SMK), podpredsedom Eduard Mihók (NOVA) a členmi Milan Capák (KSS), Hildegarda Támárová, Lucia Tóth, Miriam Banďošová, Dušan Pollák, Helena Novotná a Oskár Lörincz.

Sociálnu a bytovú komisiu má viesť Dionýz Kemény (TIP), podpredsedom má byť Eduard Mihók (NOVA) a členmi Monika Šeďová, Mikuláš Gregor, Jozef Kováč, Csaba Simon a Henrieta Rusňáková.

Predsedať komisii cestovného ruchu podľa tohto návrhu by mal Karol Kováč (nez.), podpredsedom má byť Matúš Bischof (OKS), členmi Cyril Motyka a Ivett Prékop. Kto bude piatym členom komisie, zatiaľ nie je známe.

Komisii ochrany verejného poriadku by mal šéfovať Peter Džačár (nez.), podpredsedom by sa mal stať Roman Ocelník (nez.), členmi Róbert Hanuštiak, Bartolomej Šturmann, František Focko, Juraj Halyák a Viktor Végsö.

„Väčšina nám predostrela ústami viceprimátora Lacha svoj návrh, že ide o kompromis, takže sa niet veľmi o čom baviť. Kompromis spočíval v jednom jedinom mene, kde sa naše a ich návrhy stretli,“ okomentoval návrh Matúš Bischof (OKS).

Ako ďalej zdôraznil vo vyhlásení, zverejnenom na profile Občianskeho klubu (OK Rožňava) na sociálnej sieti, Karol Kováč (nez.) podľa tohto návrhu nemá nárok na pôsobenie v komisii výstavby, hoci ako jediný poslanec zo zboru má vysokoškolské vzdelanie v stavebníctve.

Jemu samému sa ušiel „Čierny Peter“ v podobe miesta v komisii cestovného ruchu, keďže sú v zbore až štyria učitelia.

„Takto sa robí väčšinová politika v štýle Most – Hid,“ uviedol na záver. „Podľa takéhoto správania kolegov poslancov sme nútení aj my prispôsobiť svoju budúcu prácu v mestskom parlamente.“

O zložení jednotlivých komisií rozhodnú poslanci hlasovaním na svojom prvom tohtoročnom rokovaní.

Ilustračné foto: Archív infoRoznava.sk

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Viceprimátor Lach predložil návrh zloženia komisií"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.