Banícke múzeum v Rožňave sprístupňuje autorskú výstavu diel Rolanda Neupauera

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, otvára v priestoroch Galérie Baníckeho múzea autorskú výstavu malieb Rolanda Neupauera s názvom Internácia.

Výstava bude sprístupnená v dňoch 3.11. až 20.12.2016. Otvorenie výstavy autorom sa uskutoční 25.11.2016 o 17:00 hod.

Roland Neupauer, narodený 7.4.1980 v Rožňave, je absolventom Vysokej školy výtvarných umení  v Bratislave, odbor maľba, ateliér profesora J. Bergera. V súčasnosti sa venuje vlastnej voľnej tvorbe, v ktorej reflektuje svoje domáce prostredie a subjektívne vnímanie vnútorných i vonkajších podnetov pôsobiacich na jeho osobnosť.

Autor o svojej tvorbe hovorí: „Svoju tvorbu vnímam ako vnútornú tak i vonkajšiu inklináciu k priestoru a subjektivite prejavu. Najčastejšie by som svoj štýl definoval ako zmes zátiší, teda inšpiráciu z krajiny – stromy, rastlinstvo, atď…, zároveň abstrakciu s expresívnymi vstupmi. Charakter i témy sa menia ani nie nejakým programom, ale skôr mojím stavom a charakterom, všeobecnou náladou, či momentmi prežívania a vizualizovania si obrazov sveta navôkol.“

Roland Neupauer sa stotožnil s témou internácie ako núteným pobytom vo vyhranenom priestore, ktorý ako problém a jeho vyriešenie sa stával a je obrazom stavu danej spoločnosti.

Zdroj: Banícke múzeum, Pavol Horváth, oddelenie propagácie

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Banícke múzeum v Rožňave sprístupňuje autorskú výstavu diel Rolanda Neupauera"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.