Benefičný „Koncert pre Alenku – Koncert pre Lásku“ v kostole sv. Anny

V nedeľu 25. septembra o 17-tej hodine sa uskutoční v kostole sv. Anny na Námestí baníkov v Rožňave (býv. kostol Františkánov vedľa Galérie Baníckeho múzea) benefičný „Koncert pre Alenku – Koncert pre Lásku“.

Koncert je organizovaný vznikajúcim občianskym združením ALENKA v spolupráci s Rímskokatolíckou farnosťou a Základnou umeleckou školou v Rožňave. Súčasne je sprievodným podujatím tohtoročných osláv Dní mesta.

Na koncerte vystúpia mladí umelci z Rožňavy – Alena Temesiová (spev), pôsobiaca t. č. v Nemecku, Peter Bálint (klavír, organ), ktorý pricestuje z Budapešti a Mikuláš Nyéky (klavír, organ) z Košíc. Zaspievajú tiež Helena Pál Balážová, učiteľka spevu v rožňavskej Základnej umeleckej škole a Štefan „Hangya“ Hundža, člen zboru opery Štátneho divadla v Košiciach.

V programe, ktorým bude sprevádzať bývalá operná speváčka s kariérou v Maďarsku a v Nemecku Lilla Izsóf, zaznejú diela G. B. Pergolesiho, J. S. Bacha, J. Brahmsa, W. A. Mozarta, F. Schuberta, A. L. Webbera, L. Cohena a skladby z muzikálov František z Assisi a Jesus Christ Superstar.

Alenka Hefler 25. 9. 1961 - 14. 2. 2016Alenka a Alex

Koncert sa koná ako pocta Alenke Hefler, rod. Birtokovej (+14. 2. 2016), v deň jej nedožitých 55. narodenín, a ako pocta Láske pre všetkých, ktorí milovali a milujú. Výťažok z dobrovoľného vstupného bude venovaný Detskému domovu Dobšiná pre deti v satelitných domoch v Rožňave.

Belo Hefler

Fotogaléria z piatkovej skúšky koncertu – foto: infoRoznava.sk / Rudo Štober

Titulná fotka: Kostol sv . Anny v Rožňave / Ladislav Luppa

Ľudmila Kolesárová: Keď muž miluje ženu

Plagát na stiahnutie: Koncert pre Alenku – Koncert pre Lásku

Staršie články:

V sobotu sa rozlúčime s pani Irenou Birtokovou

Anjeli si Ťa povolali, Pusinka moja..

Poďakovanie

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Benefičný „Koncert pre Alenku – Koncert pre Lásku“ v kostole sv. Anny"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.