Láska oviata skladbami Stinga a Sade znela zaplneným chrámom – Záznam koncertu

Aj v malom meste sa môžu udiať veľké veci. Presne tak, ako v živote. Stačí, ak spoznáte lásku v jej najhlbšom význame, presahujúcom dušu milovaného človeka. Mal som to šťastie, ten dar, dnes nás spája už vo Večnosti.

Teraz sa snažím pretaviť zažité v láske do pekných a užitočných podujatí. V septembri mladí a úspešní rožňavskí umelci predviedli v kostole sv. Anny skvelý komorný koncert pre lásku.

imgp2376

Vo štvrtok večer sa odohral v kostole Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania v Rožňave druhý benefičný koncert, organizovaný vznikajúcim občianskym združením ALENKA. Podobne ako v prvom prípade, nebol náhodný ani tento dátum.

Skvelí hudobníci z rožňavskej ZUŠ – Marieta Roxerová (spev, flauta), Peter Henriczy (gitary), Adrián Szajkó (kontrabas), Dušan Zatroch (bicie a perkusie) a talentovaná Karmen Pál-Baláž (spev), nacvičili skladby STINGa a SADE pod vedením Arpiho Farkaša (klávesy). Účasť v projekte prijali aj hostia z Prešova – Andy Belej (spev) a Mário „Gapa“ Garbera (saxofón).

Spoločne predviedli senzačné predstavenie hudby a spevu, som im za to nielen za seba veľmi vďačný.

imgp2349„Šestnásť rokov tu robíme koncerty, ale takéto niečo sme tu ešte nemali,“ povedal mi po koncerte Jerguš Olejár, duchovný správca farnosti, ktorý sa prítomným prihovoril v úvode koncertu.

„Chcela by som sa Vám poďakovať za naozaj krásny koncert. Bol to pre mňa silný zážitok,“ napísala v SMS Martina Mandelíková, riaditeľka Detského domova v Dobšinej, kam poputuje výťažok z dobrovoľného vstupného, ako tomu bolo aj po prvom koncerte.

Podobných gratulácií odznelo a zrejme ešte odznie mnoho, dokonca som bol obdarovaný motýľom. Nepochybne si ich však najviac zaslúžia samotní účinkujúci.

Jerguš Olejár

Jerguš Olejár

Podujatie bolo výsledkom spolupráce ľudí – zvukárov, osvetľovačov a dobrovoľníkov. Stačilo ich získať pre dobrú vec, aby sa mohlo pripraviť na profesionálnej úrovni.

Cesta od nápadu po realizáciu býva často krkolomná, no ak sa človek nezastaví, dá sa to. Aj v Rožňave.

Ďakujem všetkým, ktorí ma v tom podporili a pomohli mi podujatie zrealizovať.

Belo Hefler  :: o.z.alenka@upcmail.sk

Z koncertu pripravujeme video záznam, fotografie pre INFOROŽŇAVA nafotil Štefan Fábián

imgp2355

Andy Belej

Andy Belej

Marieta Roxerová

Marieta Roxerová

Karmen Pál-Baláž

Karmen Pál-Baláž

Arpi Farkaš

Arpi Farkaš

Mário "Gapa" Garbera

Mário „Gapa“ Garbera

Peter Henriczy

Peter Henriczy

Dušan Zatroch

Dušan Zatroch

Adrián Szajkó, Peter Henriczy, Dušan Zatroch

Adrián Szajkó, Peter Henriczy, Dušan Zatroch

Karmen Pál-Baláž, Marieta Roxerová

Karmen Pál-Baláž, Marieta Roxerová

imgp2428

Andy Belej, Mário „Gapa“ Garbera

imgp2426

 

Dušan Zatroch, Marieta Roxerová

Dušan Zatroch, Mária Roxerová

imgp2285

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Láska oviata skladbami Stinga a Sade znela zaplneným chrámom – Záznam koncertu"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.