Felvídék – Horná zem v mobilnom kine

Filmu Felvidék – Horná zem sa pred časom podarilo vyzbierať peniaze na svoju cestu na miesta, kde nemajú kino, v tzv. „crowdfundingovej“ kampani, v ktorej sa na ňu poskladali jeho fanúšikovia. Nových divákov tak môže nájsť aj mimo klasických kinosál, v menších slovenských mestách a obciach, ktoré prejavia záujem.

V sobotu 31. mája 2014 projekt Mobilné kino začal svoju púť po Slovensku v Mostovej, rodnej dedine režisérky Vladislavy Plančíkovej, za jej osobnej účasti.

Informoval nás o tom Peter Gašparík z Filmtopia.sk.

Animovaný dokument Felvidék – Horná zem rozpráva príbehy rodín, ktoré poznačilo presídľovanie československého a maďarského obyvateľstva po Druhej svetovej vojne. Dotklo sa aj režisérkinej rodiny a ona sama vo filme putuje za splnením sľubu, ktorý dala jej babka svoje mame.

„V zbierke fanúšikovia preukázali, že majú záujem, aby sa film dostal aj k ich blízkym, ktorí nepatria medzi pravidelných návštevníkov kina. Projekt zaujal aj spoločnosť ZSE Energia, a.s., ktorá doň vstúpila ako partner a umožnila usporiadať ešte väčší počet projekcií. Sme pripravení vyraziť do približne tridsiatky kultúrnych domov, klubov či podnikov, ktoré preukážu záujem,“ uviedol Tomáš Kaminský, producent filmu.

Projekt pripravil spolu s distribučnou spoločnosťou Filmtopia. Premietanie je možné dohodnúť s organizátormi projektu Mobilné kino na mailovej adrese film.hornazem@gmail.com

Medzi prvými zastávkami Mobilného kina je aj Akadémia Rovás v Košiciach (Kmeťova ul. 34) v utorok 17. júna o 18-tej hodine.

Foto: Hornazem.eu

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Felvídék – Horná zem v mobilnom kine"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.