V divadle Actores začal festival

most-usmevov-2007.jpgV divadelnej sále mestského divadla Actores v Rožňave dnes začína štvrtý ročník festivalu dramatickej tvorivosti klientov domovov sociálnych služieb Košického samosprávneho kraja (KSK) pod názvom Most úsmevov.

usmev1_thumb1.jpgPredstaví sa tam celkom deväť divadelných súborov ľudí s duševnými poruchami. Cieľom podujatia je poukázať na ich tvorivosť a taktiež zviditeľniť prácu ľudí okolo nich.

Ako pre médiá uviedla hovorkyňa predsedu KSK Zuzana Bobríková, pracovníci Krajského osvetového strediska v Košiciach poskytli súťažiacim, resp. ich zástupcom, teoretické a praktické poznatky a skúsenosti.

Nápad takto prezentovať ľudí zo sociálnych ústavov vznikol ešte u bývalého bratislavského župana a herca Ľuba Romana.“Súbor z Rožňavy bol dvakrát z krajskej súťaže odporúčaný aj do celoštátneho kola,“ uviedla krajská metodička pre neprofesionálne divadlo a hovorené slovo Klára Sadová.

Festival prebieha v divadle Actores od 9. Hodiny s predpokladaným záverom o 14.30 hod.

red

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "V divadle Actores začal festival"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.