V piatok budú v Múzeu Andrássyovcov voliť dvojníčku kráľovnej Sissi

Betliarske múzeum pripravuje na letné mesiace jedinečnú výstavu Jej Veličenstvo kráľovná Kráľovná Alžbeta v našich dejinách a predstavách, na ktorej sa návštevníci Múzea Andrássyovcov v kaštieli Betliar budú môcť prvýkrát na Slovensku oboznámiť so skutočným príbehom cisárovnej a kráľovnej, známej ako Sissi.

Autori vidia úlohu výstavy nie v ničení vžitých predstáv a obrazov o kráľovnej v podobe Romy Schneider, ale v ich obohatení o históriu, často oveľa pútavejšiu ako idealizovaný až malebný filmový príbeh. Slávnostné otvorenie výstavy sa bude konať 4. júna o 17-tej hodine a pre verejnosť bude prístupná od 5. júna.

Výstava Jej Veličenstvo kráľovná… bude mať bohaté sprievodné podujatia a programy, určené ako pre odbornú tak aj pre laickú verejnosť a detského diváka. Na mnohých z nich bude prítomná aj dvojníčka kráľovnej, ktorú porota vyberie už tento piatok 17. apríla o 13-tej hodine v Múzeu Andrássyovcov v kaštieli Betliar.

Casting bude z kapacitných dôvodov prístupný len pre zástupcov médií.

Uchádzačky bude posudzovať porota v zložení: herečka Alena Ďuránová, módny návrhár Boris Hanečka, fotograf Jakub Gulyás a spoluator výstavy Július Barczi. Hlavnými kritériami, ktoré dvojníčka kráľovnej Alžbety musí splniť okrem fyzickej podobnosti, sú decentné vystupovanie, elegantné držanie tela a schopnosť komunikovať s návštevníkmi podujatí a kaštieľa.

Dvojníčku kráľovnej Alžbety budú môcť návštevníci prvýkrát stretnúť v honosnej róbe, ktorá je vernou kópiou róby Jej Veličenstva, v sobotu 6. júna v Múzeu Andrássyovcov v kaštieli Betliar.

Foto: Archív Múzeum Andrássyovcov Betliar

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "V piatok budú v Múzeu Andrássyovcov voliť dvojníčku kráľovnej Sissi"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.