Hyundai Genesis: Luxusne ladená limuzína

Eufória. Vzrušenie. Elegancia. Rýchlosť. To sú emócie, ktoré vo vás prebudí nová prémiová limuzína z dielne juhokórejského výrobcu. Je to kusisko poriadneho auta, ktoré pri jeho päťmetrovej dĺžke sotva prehliadnete. O skvelom dizajne ani nehovoriac. A to zrýchlenie, no páni! Prejde vám celým telom, až máte husiu kožu.

Svojou cenou bez mála 60 tisíc eur sa nový Genesis vydáva do boja proti  najbonitnejším reprezentantom vyššej strednej triedy, ako sú Audi A6, BMW radu 5, Mercedes-Benz triedy E či Jaguar XF.

DSCF3442

Pod kapotou bude na výber zo štyroch atmosférických motorov. My sme testovali model so zážihovým 3,8-litrovým šesťvalcom o výkone 313 kW, s osemstupňovou automatickou prevodovkou a stálym pohonom štyroch kolies.

Tento balík neznamená nič iné ako perfektné jazdné vlastnosti. Vyspelá je aj úroveň výbavy. Pri všetkých jej luxusných položkách a kompletnej zostavy asistenčných systémov sa paluba takmer prehýba.

DSCF3437

Dominantou a neprehliadnuteľným prvkom nového Hyundai Genesis je bez pochýb masívny tvar prednej masky, ktorý by sa mal stať jasným podpisom tohto sedanu vo vašom spätnom zrkadle.

Vzhľad karosérie sa nesie v štýle „fluid“ dizajnu, ktorý v sebe podľa výrobcu spája prirodzené prúdy prírody. Elegantné línie sa tak tiahnu naprieč celou karosériou.

DSCF3432

O tom, že to Kórejci so svojím vlajkovým modelom myslia smrteľne vážne, svedčí aj luxusný a do detailov prepracovaný interiér, v ktorom dominuje kvalitná koža, hliník aj prírodné drevo. Vybrať si môžete hneď niekoľko farebných kombinácií veľmi esteticky spracovaného interiéru.

DSCF3458

Zaujímavým a veľmi štýlovým prvkom je takzvaný head-up displej, ktorý vodičovi na čelné sklo premieta aktuálnu rýchlosť.

Vyzdvihnúť je potrebné aj osempalcový dotykový panel multimediálneho systému, na ktorom si pohodlne zobrazíte GPS navigáciu, prípadne vďaka kamerám ľahko skontrolujete okolie auta, čo sa hodí pri cúvaní či parkovaní.

Vychytaným detailom sú analógové hodinky, umiestnené v strede palubnej dosky, ktorými by snáď nepohrdol ani raper Paťo.

Pri takmer päťmetrovej dĺžke a rázvore okolo troch metrov je jasné, že vás vo vnútri ohúri aj obrovský priestor a to nielen vpredu, ale aj vzadu. Každý biznismen si na zadných variabilných a vyhrievaných sedadlách príde na svoje. V stredovej konzole totiž nechýbajú ovládacie prvky multimediálneho systému, či klimatizácie a ďalších zariadení.

DSCF3463

Vlajkový model Genesis je pre Hyundai stelesnením toho najmodernejšieho, najluxusnejšieho a najlepšieho, čo kedy juhokórejská automobilka dokázala vyprodukovať. Hyundai Genesis v nás zanechal silné dojmy.

Novinka sa skutočne podarila. Má veľmi pekný, priestranný a luxusný interiér, nadupaný technológiami a bezpochyby krásny dizajn, ktorý sa spája s výnimočnými jazdnými vlastnosťami.

Foto & Video: infoRoznava.sk / Martin Kuchár, Pavol Hedmeg 

Kontakt na predajcu: Attila Ondrej Autocentrum, Gemerská 563, Brzotín časť Bak 048 01 Rožňava, Call centrum 0905 555 777, email centrum@infoauto.sk

PR článok je komerčnou službou, objednávky prijímame na adrese reklama@inforoznava.sk 

SÚVISIACE ČLÁNKY –

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Hyundai Genesis: Luxusne ladená limuzína"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.