V Brzotíne udrel blesk do domu, v Rožňave do trafostanice

V súvislosti so zlými poveternostnými podmienkami museli v stredu večer i v noci zasahovať hasiči v Košickom kraji celkovo v 20 prípadoch.

TASR to potvrdil hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach Tomáš Berzetei s tým, že väčšinou išlo o výjazdy k popadaným stromom, ktoré tvorili prekážku na ceste, a tiež k zaplaveným suterénom domov.

„Výjazdy začali okolo 17. hodiny, najviac ich bolo v okresoch Košice-mesto, Košice-okolie v častiach, kde sú lesy. Okrem toho bolo viac výjazdov aj v okresoch Rožňava a Spišská Nová Ves,“ konkretizoval Berzetei.

Išlo podľa neho o bežné zásahy, pri niektorých bolo potrebné spolupracovať aj s poruchovou službou elektrární, keďže stromy spadli i na elektrické vedenie.

V dvoch prípadoch sa jednalo aj o údery blesku. V obci Brzotín udrel blesk do rodinného domu, v dôsledku čoho vznikol požiar, ktorý však majitelia stihli uhasiť ešte pred príchodom hasičov. V druhom prípade zasiahol blesk elektrickú rozvodňu na Štítnickej ulici priamo v meste Rožňava.

„Nezaznamenali sme však žiadne vážnejšie prípady, situácia sa upokojila okolo polnoci, posledný výjazd pre počasie bol v Košiciach,“ uzavrel Berzetei. Pri spomínaných výjazdoch zasahovalo celkovo 34 hasičov v rámci celého kraja.

Do stredy dosiahli horúčavy v Rožňave popoludňajšie maximá 36 stupňov Celzia v tieni.

Aktuálne počasie a predpoveď na najbližšie dni si môžete pozrieť na stránke Slovenského hydrometeorologického ústavu. Pre okres Rožňava tam nájdete dáta na najbližšie tri dni v modelovom meteograme Aladin.

On-line pohľad na Námestie baníkov v Rožňave – web kamera infoRoznava.sk

Foto: infoRoznava.sk / Belo Hefler: Keď Nebo maľuje nad Rožňavou (9. 7., 20:30 h.) 

Staňte sa našimi fanúšikmi na sociálnej sieti Facebook a pozvite aj svojich FB priateľov – kliknite sem

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "V Brzotíne udrel blesk do domu, v Rožňave do trafostanice"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.