Mestský výpredaj duchov?

Rokovania zastupiteľstva sú šou, ktorú si treba občas pozrieť, aby sme nezabudli, odkiaľ sme sa pred 18 rokmi odrazili. Ba niektorí stratení sa tam zjavujú ako prízrak tej doby, ako napr. primátorom do neba chválený „pán doktor“ z regionálneho poradenského a informačného centra. Čo na tom, že mnohí mladí a vzdelaní ľudia tu nemajú prácu, sociálne cítenie pánov na radnici má iný smer. Len pred pár dňami chceli poslanci za SMER-SD a SMK na mimoriadnom, teda nevysielanom zasadnutí, presadiť zrušenie priamych prenosov RVTV. Jediného programu, ktorý dáva tejto mestskej PR agentúre aký taký dôvod na existenciu. Našťastie, koaličná väčšina v tejto veci nebola jednotná, návrh neprešiel. A tak sme mohli sledovať rokovanie aj o dobre zašitom bode programu. Mesto ide predávať majetok v účtovnej hodnote viac ako 20 mil. korún.

Samotná myšlienka zbaviť sa majetku, o ktorý sa mesto nedokáže postarať, nie je zlá. Súkromný vlastník je iste lepším riešením, než anonymná masa občanov mesta, kraja, či štátu. Pozornosť vzbudzuje skôr obava, že duchovia minulosti na radnici už teraz vedia, ako to dopadne. Mesto chce totiž poveriť predajom nehnuteľností realitnú kanceláriu. Z priznaným odôvodnením, aby lukratívne budovy nekúpil v aukcii niekto neželaný…

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Mestský výpredaj duchov?"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.