Banícke múzeum opravia za vyše milióna eur

Banícke múzeum v Rožňave čaká v najbližších mesiacoch rozsiahla rekonštrukcia. Do 31. októbra 2015 sú zatvorené Expozícia baníctva a hutníctva, Expozícia banských pracovísk a Expozícia prírody Slovenského krasu. Ostatné expozície a pobočky múzea sú v prevádzke.

Baníckemu múzeu v Rožňave, ktoré patrí pod Košický samosprávny kraj (KSK), sa podarilo uspieť projektom Sentinel. Zrekonštruujú sa spomenuté expozície aj nádvorie budovy bansko-hutníckej expozície, kde bude nová prístavba.

Projekt v rozsahu zhruba 1 200 000 eur bude financovaný z eurofondov v spolupráci s KSK.

Od 1. novembra 2014 je riadením múzea poverený Martin Kováč, zamestnanec múzea. Bol účastníkom vo výberovom konaní, ktoré sa konalo po odstúpení predchádzajúceho riaditeľa Jozefa Csobádiho.

Toho po odchode z funkcie prijal na pozíciu historika Ján Hlobil, jeho dovtedajší zástupca a víťaz výberového konania. Post ale na poslednú chvíľu odmietol.

V múzeu pracuje ako historička aj Csobádiho dcéra Sylvia Holečková.

Hlobil, ktorý v múzeu ďalej pracuje, ešte stihol prijať na pozíciu kurátorky Evu Lázarovú, bývalú riaditeľku SNM – Múzeum Betliar.

Foto: Archív infoRoznava.sk

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Banícke múzeum opravia za vyše milióna eur"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.