Denník N: Smer sa o poslancov, čo vo voľbách neuspeli, postaral za štátne

SR NR SR 44. schôdza BAX

Riadiace funkcie v štátnej správe sa ušli aj neúspešným kandidátom Smeru, ktorí museli opustiť svoje poslanecké posty. Strážia úrady, lesy i eurofondy. Informuje o tom Denník N.

„Ešte na jar boli poslancami Národnej rady s asistentmi a triapoltisícovým platom, po marcových voľbách sa 31 poslancov Smeru, ktorí vo voľbách aj kandidovali, z parlamentu muselo sťahovať,“ uvádzajú noviny.

Traja bývalí poslanci, ktorí sú stále regionálnymi straníckymi činovníkmi, sa v lete stali prednostami okresných úradov. Tie patria pod ministerstvo vnútra vedené Robertom Kaliňákom, pripomína Denník N.

Šéfom okresného úradu sa stal okresný šéf Smeru v Rožňave Ján Babič, na kandidátke mu patrilo 101. miesto. Ako uvádza Denník N, vysvetľuje to tým, že má na to skúsenosti, keď už od roku 1979 takmer 30 rokov pracoval v štátnej správe (okresný národný výbor, okresný úrad, obvodný úrad) v rôznych odborných a vedúcich pozíciách, a tak sa po skončení poslaneckého mandátu vrátil na pôvodné pracovisko.

Na otázku Denníka N, kto ho oslovil, a ani na otázku, či sa na toto miesto dostal cez výberové konanie, neodpovedal.

O Babiča sa už raz strana postarala. Bol poslancom v rokoch 2006 až 2010, a keď vypadol na dva roky z parlamentu, neúspešne kandidoval na primátora Rožňavy. Košický samosprávny kraj z neho bez výberového konania spravil „zástupcu riaditeľa pre riadenie projektov“ v miestnom zariadení pre seniorov.

“Táto funkcia bol schválená Úradom Košického samosprávneho kraja na základe žiadosti zariadenia SUBSIDIUM z dôvodu prípravy projektov v záujme modernizácie zariadenia,” uviedla v januári 2012 pre náš portál riaditeľka zariadenia Mária Wernerová.

Do parlamentu sa nedostala ani Babičova partnerka a okresná šéfka Smeru v Spišskej Novej Vsi Lea Grečková. Tá je viceprimátorkou Spišskej Novej Vsi, primátor je tam nominant Smeru.

Zdroj: Denník N, foto: TASR: Ján Babič skladá sľub poslanca NR SR

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Denník N: Smer sa o poslancov, čo vo voľbách neuspeli, postaral za štátne"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.