Na Dobšinskom kopci boli cestári v strehu už minulú noc

Všetky pracoviská Správy ciest Košického samosprávneho kraja (SC KSK) sú povinné sledovať vývoj poveternostnej situácie neustále, no najmä v prechodných obdobiach. Iné to nie je ani v okrese Rožňava, kde má najvyššiu prioritu Dobšinský kopec.

Zásah mechanizmov bol na tomto kopci potrebný už v uplynulú noc. V minulej sezóne 2014/2015 bol prvý zásah vykonaný 30. októbra 2014 tak isto na Dobšinskom kopci. Spravidla sa prvé akcie cestárov začínajú v druhej polovici októbra a prevažne ide len o posyp ciest.

“Na základe skúseností z minulých rokov, k prvým zásahom zimnej údržby dochádza skoro každú zimu na vyššie položených cestách v pôsobnosti stredísk Rožňava, Spišská Nová Ves a Moldava nad Bodvou. Nakoľko súčasná poveternostná situácia bola predpovedaná včas a pomerne presne, strediská Správy ciest KSK boli na zásahy primerane pripravené,“ uviedla technicko – prevádzková námestníčka Správy ciest KSK Zuzana Fejesová.

V Rožňave cestári disponujú tromi sypačmi a dvoma nakladačmi. Celkovo je v kraji k dispozícii 79 sypačov, 31 traktorov, 6 grédrov, 9 fréz, 30 nakladačov a 6 nákladných áut s pluhom. V prípade potreby je pripravené nasadenie ďalšej techniky.

Náklady na zimnú údržbu ciest II. a III. triedy v sezóne 2014/2015 predstavovali 3,35 milióna eur. „V priemere počítame s nákladmi na zimnú údržbu na cestách v práve KSK so sumou 4 milióny eur. Výsledné číslo však závisí od náročnosti zimnej sezóny,“ uzavrela Z. Fejesová.

Zdroj: KSK Ilustračné foto: Archív infoRoznava.sk

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Na Dobšinskom kopci boli cestári v strehu už minulú noc"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.